Centrum Košíc ožije rozprávkovým rodinným festivalom

| Mesto Košice, Pozvánky, Rodina | 25. 2. 2014

V sobotu 8. marca 2014 sa uskutoční prvý ročník rodinného rozprávkového festivalu Zimomravenie. Podujatie určené pre rodiny, ktoré chcú stráviť príjemný deň pri zmysluplných aktivitách, bude prebiehať vo veľkej časti centra Košíc. Návštevníci festivalu dostanú možnosť spoznať mesto interaktívnou formou, zabaviť sa a načerpať inšpiráciu pre trávenie voľného času.

Festival odštartuje o 9:30 hod. otváracím ceremoniálom na Dolnej bráne. Otvorí ho kráľ Zimomrav, ktorý bude nad celým festivalom bdieť. Spolu so svojimi pomocníkmi absolvuje sprievod do Historickej radnice, kde je pre deti pripravený nepretržitý osemhodinový program plný vystúpení detských divadielok, kúzelníkov a hudby. V priestoroch radnice a jej nádvoria budú pre účastníkov pripravené zábavné atrakcie, maľovanie na tvár, workshopy, tvorivé dielne či čajovňa. Ďalšou zaujímavosťou festivalu je dobrodružná hra, ktorá bude prebiehať na ôsmych stanovištiach umiestnených v priestoroch Hlavnej ulice. V rámci nej rozprávkové bytosti vyskúšajú vedomosti, zručnosti, talent i šikovnosť súťažiacich rodín.

„Festival vytvára možnosť pre rodiny stráviť deň spoločne pri aktivitách ktoré ich zabavia a zároveň niečo nové naučia. Festival vznikol v Košiciach podľa vzoru Banskej Štiavnice, kde Zimomravenie prebieha už niekoľko rokov v spontánnej a priateľskej atmosfére. Veríme, že aj napriek tomu, že u nás ide o nový formát podujatia, všetci, ktorí prídu, strávia príjemný deň a budú odchádzať spokojní,“ uviedol Róbert Schwarcz z usporiadateľskej agentúry Tramtaria Slovakia, s.r.o..

Počas celého dňa budú tiež prebiehať interaktívne prehliadky a rôzne sprievodné aktivity vo vybraných expozíciách Východoslovenského múzea, Slovenského technického múzea, Verejnej knižnice Jána Bocatia a v SteelParku. Program pre deti je pripravený aj v Štátnom divadle Košice, na Hrnčiarskej ulici, v pobočke Knižnice pre mládež Mesta Košice LitPark v Kulturparku a na Hlavnej 68 sú prichystané aktivity Rodinného centra Stonožka a ďalších subjektov. V priestoroch Hlavnej ulice budú počas dňa prebiehať ukážky prvej pomoci,  výstava veteránov, výtvarný detský plenér a mnoho ďalšieho. Na účastníkov festivalu čakajú ako bonus kupóny na zľavy v reštauráciách, obchodoch a ďalších prevádzkach.

Za Mesto Košice sa na spoluorganizovaní festivalu podieľa Ing. Andrea Horváthová, vedúca Referátu marketingu, kultúry a styku so zahraničím. Tá uviedla: „Festival Zimomravenie je spojením zaujímavých aktivít, ktoré budú atraktívne pre malých i dospelých návštevníkov. Budeme radi, ak sa ľudia budú počas festivalu cítiť príjemne a veríme, že nám záujem o  Festival Zimomravenie umožní vytvoriť tradíciu, na ktorú sa budú Košičania tešiť.“

Presnejšie informácie o programe a organizačnom zabezpečení je možné nájsť na www.zimomravenie.sk.

Informovalo mesto Košice

Zimomravenie_plagat_A2_strucne_krivky_def


Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Centrum Košíc ožije rozprávkovým rodinným festivalom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems