Zima na detskej železnici

| Pozvánky | 23. 1. 2014

Prvé mimoriadne jazdy v tomto roku na Detskej železnici v Košiciach si môžete vychutnať už túto sobotu, 25. januára. Pripravená je zimná záhrada na Alpinke, čítanie rozprávky, premietanie filmov a grilované špeciality. Mimoriadne vlaky odídu zo stanice Čermeľ o 10:00 a 12:00 hod., z Alpinky o 11:30 a 13:30 hod.

„Myšlienka zimných jázd vychádza z minuloročnej premiérovej skúsenosti, kedy sme sa stretli s mimoriadne pozitívnym ohlasom našich návštevníkov. Žiaľ, v tomto roku to bude pravdepodobne bez typickej zimnej kulisy, snehu,“ vysvetľuje pozadie vzniku novej tradície na Košickej historickej železnici Igor Holéczy z občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Mimoriadne vlaky budú zostavené z krytých i otvorených vozňov a potiahne ich jeden z historických motorových rušňov Danka alebo Janka. Nebude chýbať horúci čaj a deky. Na konečnej stanici Alpinka je pripravený program pre deti a na svoje si prídu aj rodičia. „Najmenší sa môžu tešiť na čítanie rozprávky Ako šlo vajce na vandrovku v podaní herečky košického Štátneho divadla – Adriany Ballovej. Nasledovať bude premietanie pásma animovaných filmov a vozenie na poníkovi. Dospelých srdečne pozývame na grilované špeciality reštaurácie Alpinka,“ dodáva I. Holéczy.

Aj keď pôjde o mimoriadnu jazdu, jazdiť sa bude za riadne cestovné. Cena cestovného lístka zahŕňa jazdu tam a späť a program (okrem vozenia na poníkovi a grilovaných špecialít).

Zuzana Lehotská
OZ Detská železnica Košice
www.detskazeleznica.sk  

zimne_jazdy_1


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zima na detskej železnici

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems