Smola a hrušky na zadku

| Hudba | 2. 11. 2013

Smola a hrušky v Tabačke, a na stoličkách. Informácia, ktorá prebudila našu zvedavosť. Smoláci 17. októbra vystúpili v Tabačke, a naozaj takmer celý čas sedeli. Len trubkárom Miženkovcom to sem-tam nedalo a v zápale hudby sa pozabudli. Aj takto môže vyzerať unplugged. Honey, honey, Fajčiť treba, Tanga, Svokra a mnoho ďalších odznelo v upravenej akustickej verzii. A predsa to fanúšikov zdvihlo zo stoličiek. Okrem iných aj Adama Paulíka: „Na toto turné čakalo veľa fanúšikov, vrátane mňa a som rád, že realita bola lepšia ako očakávania. Bola to príjemná zmena vidieť chlapcov v oblekoch, posediačky a s pohárom vína v ruke. Aj vďaka tomu sme sa im, zrejme prvýkrát v histórii, mohli po koncerte odvďačiť so standingovation.“

Košický koncert otvoril turné Unplugged & Document Tour 2013. Samotný názov sľubuje niečo navyše. Je to filmový dokument Tourbus Daemon, ktorý vznikal počas jarného turné a prináša necenzurovaný realistický pohľad zo zákulisia. Štyridsaťpäťminútový film mladých potešil, ich rodičov by vyľakal, a všetkých utvrdil v tom, že Smoláci sú blázni.

Unplugged & Document Tour sa končí 14. decembra v Spišskej Novej Vsi. Ostatné termíny a informácie môžete nájsť na facebook.com/smolaahrusky a youtube.com/smolaahrusky.

Gabriela Kuchárová

Promo fotografia kapely k Unplugged & Document Tour 2013. Foto: Zuzana Petríková & Katarína Orešanská

Promo fotografia kapely k Unplugged & Document Tour 2013. Foto: Zuzana Petríková & Katarína Orešanská


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Smola a hrušky na zadku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems