Chasidské piesne zaznejú v Košiciach a v Prešove

| Tlačové centrum | 12. 11. 2013

Sychravé novembrové večery môžete stráviť tento rok so židovskou hudbu. Súčasťou 24. ročníka mestského Festivalu sakrálneho umenia je totiž aj koncert jedinečného poľsko-slovenského tria Mojše Band, ktoré pod titulom Jewish Faith uvedie vlastné úpravy chasidských piesní a žalmov.

Mojši bolo pôvodné pomenovanie pre klezmerových hudobníkov žijúcich na Slovensku. Tí sa kvôli obžive venovali aj interpretácii slovenskej hudby. V mnohých lokalitách Slovenska tak došlo k symbióze štýlovo rozdielnych prvkov v jeden špecifický hudobný celok. Hráči Mojše Bandu obohacujú tradičnú hudbu o vlastné podnety z oblasti šansónu, world music a jazzu. Mojše Band hosťoval na festivaloch Pohoda, Mazal tov!, Festivale židovskej kultúry v Krakove, Scénickej žatve, Hanácké Jeruzalém, Týždni židovskej kultúry v Holešove a ďalších. V roku 2012 kapela nahrala v experimentálnom štúdiu Hudobnej akadémie v Krakove dva profilové albumy – Židovské piesne zo Slovenska a Shabath Songs Jam.

Koncerty sa uskutočnia vo štvrtok 14. novembra v košickej synagóge na Puškinovej ulici a v piatok 15. novembra v Evanjelickom kolégiu v Prešove. Oba koncerty, ktoré sa začnú o 19:00 hod, vám prináša Festival židovskej kultúry MAZAL TOV!

Vstupné: 3 a 5 € (vstupenky budú v predaji na mieste konania hodinu pred koncertom)

Jana Šargová

Mojše Band. Foto: Dávid Doroš

Mojše Band. Foto: Dávid Doroš

 


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Chasidské piesne zaznejú v Košiciach a v Prešove

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems