Kritiky aj chvály Bazzartu

| Reportáž | 23. 9. 2013

Na Bazzarte všetko meškalo. Otvárací ceremoniál, módne prehliadky aj performancie. Keď sa to ale konečne začalo, bolo na čo pozerať. Priznávam, niektorým veciam som nerozumela. Ale také je umenie.

Podzemné priestory Dolnej brány zabrali bytové doplnky, oblečenie a množstvo topánok. Okrem teraz už staromódnych modelov obuvi zo socializmu bola návštevníkom predstavená aj výstava Protiklady. Najhoršie problémy súčasnosti zobrazovala prostredníctvom topánok. Medzi vystavenými modelmi ste mohli nájsť kanibalistickú topánku, vojnovú topánku alebo topánku predstavujúcu otrocké zachádzanie s ľuďmi. „Všetko nie je krásne, všetko nie je úžasné a mnohé nás bolí. Toto sú naše výpovede ku stavu sveta,“ odkázali návštevníkom autori modelov, študenti a pedagógovia ateliéru Dizajn obuvi Univerzity Tomáša Baťu.

Priestor pre talent

Módne šou už boli o čosi veselšie. Nádherne osvetlená židovská synagóga na Zvonárskej ulici, dobrá hudba v pozadí a veľa pomerne nositeľných modelov. Dizajn market naopak tvorilo len niekoľko stánkov a na prezentácii toho najlepšieho zo sveta reklamy v podaní agentúry Wiktor Leo Burnett nás bolo dokopy desať. Kids lab som nenašla, rovnako ako ucelený program podujatia. Možno som len nehľadala poriadne. Ku cti Bazzartu však patrí, že sa snažil pokryť všetky zložky kreatívneho umenia. Ponúkol priestor školám, nádejným talentom v oblasti reklamy aj šikovným jednotlivcom. „Chceme im priniesť možnosť ukázať sa a posunúť sa ďalej,“ povedala na tlačovej konferencii k podujatiu koordinátorka festivalu Jana Bučková. Verím, že ak sa podujatie zlepší po organizačnej stránke, tento cieľ sa hravo naplní.

Veronika Samková

Kanibalizmus sa objavuje aj v moderných spoločnostiach. Predchádza mu hladomor. Foto: autorka

Kanibalizmus sa objavuje aj v moderných spoločnostiach. Predchádza mu hladomor. Foto: autorka

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kritiky aj chvály Bazzartu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems