Hviezdny Frenák uvedie v Košiciach ChaOticu

| Pozvánky | 23. 9. 2013

Balet Štátneho divadla Košice pripravuje svoju prvú premiéru v novej sezóne s ďalšou významnou osobnosťou svetovej tanečnej scény, maďarsko – francúzskym režisérom a choreografom Pálom Frenákom. Jeho ChaOtica na hudbu maďarského skladateľa a producenta Attilu Gergelyho bude mať premiéru 27. septembra v Historickej budove ŠD Košice.

ChaOtica hovorí o krehkých a komplikovaných vzťahoch medzi mužmi a ženami, medzi individualitou a skupinou. Špeciálna biela scenéria symbolizuje večnosť, na druhej strane tiež signál, ako ťažko je nájsť rovnováhu v živote a vzťahoch,“ povedal o pripravovanej premiére Frenák. Jeho pohybové kompozície sú jazykom súčasného tanca, v ktorom dominuje samota, túžba, láska, fyzický kontakt, násilie, moc… niekedy až kontroverznosť. Ako dodal, ChaOtica nie je jednoduchým príbehom. „Aj publikum musí prejaviť záujem o dotvorenie diela z jednotlivých fragmentov. Pozývame diváka na cestu, kde nie je jediné riešenie, nie je jediné vysvetlenie, každý si nájde vlastnú verziu cesty von z ChaOtiky, podľa vlastného prežitého života,“ prezradil režisér a choreograf.

Frenák je zároveň aj autorom scénickej a kostýmovej výpravy. Zaujímavé scénické riešenie rozvrhne javisko do viacerých úrovní priestoru, čím sa podčiarkne nestabilita ľudského života. Jednoducho, Frenák bude v Košiciach vizualizovať hlboké otázky, ktoré dokorán otvárajú dvere do sveta fantázie, a neostane iba pri konvenčnosti.

Svjatoslav Dohovič


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hviezdny Frenák uvedie v Košiciach ChaOticu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems