Noc s Andersenom

| Pozvánky | 18. 3. 2013

Mimoriadne podujatie venované narodeniu dánskeho rozprávkara H. Ch. Andersena sa nesie v duchu pozitívneho vzťahu k čítaniu a láske ku knihám. Jeho iniciátorom bola česká knižnica v Uherskom Hradišti, kde v roku 2000 zažilo 20 detí prvýkrát v histórii svoju rozprávkovú noc. Už v nasledujúcich rokoch sa pridali ďalšie knižnice, neskôr aj školy a detské domy. Toto podujatie sa u nás traduje od roku 2002. Minuloročná štatistika hovorí o tom, že sa z neho za 12 rokov existencie stalo úspešné medzinárodné podujatie, do ktorého za zapojili Česká republika, Slovensko, Poľsko, Slovinsko a České školy bez hraníc v Paríži, Londýne, Frankfurte, Ženeve, Baltimore a Sydney. Noc s Andersenom v súčasnosti koordinuje Slovenský spolok knihovníkov a každoročne zaznamenáva nárast počtu „nocľažníkov“ a registrovaných „spacích miest“.

 

Rozprávkové nocovanie v Košiciach

„Ani tohtoročnú Noc s Andersenom samozrejme nevynecháme. Bude prebiehať 5. apríla 2013 na piatich rôznych miestach a poteší okolo 120 detí. Záujem o účasť máme každoročne enormnú a kapacitu miest žiaľ obmedzenú. Je to forma odmeny pre našich najlepších čitateľov a milovníkov kníh,“ uviedla Iveta Hurná, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice.

Rozprávky ožijú v Centrálnej požičovni na Tajovského 9, kde bude prebiehať Noc  vesmírnych príšeriek, do Nezábudky na Poľovníckej 8 zavítajú Košické strašidielka,  na Humenskej 9  deti  pocestujú Za 14 hodín okolo sveta, na ZŠ Jenisejská sa bude nocovať Pod pirátskou vlajkou a stretnúť Dievčatko so zápalkami v Slepých uličkách mesta Košice bude možné v priestoroch Kultúrneho strediska Mier MČ Košice Sever.

 

EKA

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Noc s Andersenom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems