Anketa: Čo pre vás znamená Veľká noc?

| Anketa, Skutočné príbehy | 18. 3. 2013

Vôňa jarných kvetov, atmosféra rozkvitnutých parkov, nadšenci domácich klobás, šuniek, koláčov i návštevníci kostolov. Veľká noc, široký pojem, ktorý pre niekoho znamená oddych v prírode, pre iného pečenie dobrôt či dodržiavanie tradícií. Veľkonočné sviatky využíva každý podľa svojej chuti.

Kristína (49):

Mám veľmi rada Veľkú noc, dokonca viac ako Vianoce. Každý rok do rána pečiem koláče, robím vianočný/veľkonočný šalát a pri tom počúvam hudbu. Na oblievačku sme dopoludnia doma, a potom sa celá rodina ide prejsť do lesa. Nie sme jediní. Dokonca je ťažké nájsť voľné miesto, ak si chcete uvariť guľáš. Chodievame stále aj do kostola, veľa známych postretávame v Dóme sv. Alžbety.

 

 

 

Alica (16):

My neoslavujeme Veľkú noc. Väčšinou ide celá rodina k babke na chatu.

 

 

 

 

 

 

Mikuláš (69):

Som kresťan a Veľká noc je pre mňa kresťanský sviatok. Oslavujeme  umučenie, ukrižovanie a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista.

 

 

 

 

 

Matúš (22):

Obyčajný sviatok. Je to už prekonvertované, od februára samé ponuky veľkonočných čokolád, je mi z toho zle.

 

 

 

 

 

 

Martin (23):

Babka nás učila, že v pondelok oblievajú muži a v utorok ženy. Už nechodím oblievať, ale keď idem, tak len k babke, známym, rodine. Robievali sme aj korbáče z vŕby, na koniec sme dali stuhy a chodili sme šibať. Keď som bol maličký, mamka ma vyzbrojila ruskou voňavkou, čo strašne smrdela. Na staršie ženy to vždy zabralo a ako výslužku som dostával čokoládové vajíčka. Mám super spomienky. V budúcnosti by som chcel viesť aj svoje deti k týmto veľkonočným zvykom.

 

 

 

Miroslava Zátorská

Foto: autorka

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Anketa: Čo pre vás znamená Veľká noc?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems