One Day Jazz Festival prvýkrát aj v Košiciach

| Mesto Košice, Pozvánky | 25. 2. 2013

Z podujatia One Day Jazz Festival sa budú 26. februára tešiť po prvýkrát aj Košičania. V priestoroch Historickej radnice sa uskutoční jednodňový jazzový festival, ktorý so sebou prinesie aj také mená, ako Frank McComb, Andrej Šebanči Martin Valihora, ktorý je súčasťou tria Depart Refire a zároveň organizátorom celého festivalu. „Sme radi, že vďaka projektu EHMK 2013 máme možnosť podujatie realizovať po piatich rokoch aj v Košiciach. Festival je voľný projekt, ktorý sa zameriava na kvalitu. Chceme odprezentovať hudobnú špičku a prehĺbiť vzťahy so svetovou scénou,“ uviedol dramaturg festivalu Martin Valihora. One Day Jazz Festival k nám prichádza z hlavného mesta, v ktorom má svoju tradíciu. Umelecký riaditeľ neziskovej organizácie Košice – EHMK 2013 Vladimír Beskid považuje podujatie okrem iného za dôkaz úspešnej komunikácie medzi Bratislavou a Košicami.

Pre priaznivcov jazzu, soulu, R&B a blues je lákadlom najmä americký hudobník a spevák Frank McComb, ktorý začal hrať ako 13-ročný. Jeho virtuózny spev a klavírne majstrovstvo ho predurčili na spoluprácu s velikáni jazzu ako sú Stewie Wonder, Prince či Chaka Khan.

Z domácej scény organizátori sľubujú napríklad viacrozmerný pohlcujúci zážitok s priestorom pre hudobno-duševnú improvizáciu v podaní Andreja Šebana a jeho omladenej kapely.

Vstupenky na One Day Jazz Festival si môžete zakúpiť na stránkach ticketportal.sk alebo priamo v Historickej radnici v Košiciach. Festival sa uskutoční v spolupráci s Európskym hlavným mestom kultúry 2013.

Redakcia

 


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: One Day Jazz Festival prvýkrát aj v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems