Vianočné handmade ozdoby

| DIY, Novinky z redakcie | 3. 12. 2012

Máte radi noviny, recyklovanie a vytváranie nových vecí vlastnými rukami? Vyrobte si spolu s nami jedinečné handmade vianočné ozdoby. Gule zo Zajtrajších novín budú možno tento rok zdobiť nejednu domácnosť. Postup je jednoduchý, takže si na pomoc môžete zavolať aj deti.

Potrebujeme: polystyrénové gule, staré noviny, čierny čaj, lepidlo, lak, stuhu, špendlíky.

Postup: Uvaríme silný čierny čaj. Listy novín namočíme do čaju a necháme vyschnúť. Čaj ich zafarbí do zlatohneda, čím papier získapatinu. Vysušené zhnednuté noviny natrháme na malé kúsky a lepíme ich na polystyrénovú guľu. Necháme vyschnúť. Prelakujeme matným alebo lesklým lakom a po vyschnutí pripevníme špendlíkom stužku v tvare mašle. Handmade ozdobám nakoniec pripevníme uško, za ktoré ho zavesíme na vetvičky svojho vianočného stromčeka.

Tip: Zrecyklovať môžete aj staré sklenené vianočné gule, ktoré sa vám už nepáčia. Dajú sa oblepiť novinami rovnako ľahko ako polystyrénové.

PS: Pre všetkých kreatívcov! Pošlite nám fotografie svojich vlastnoručne vyrobených vianočných ozdôb z novinového papiera na info@zajtrajsienoviny.sk. Vaše výtvory uverejníme na webovej stránke www.zajtrajsienoviny.sk.

 

Lucia Zacharová

Foto: Ján Radzo


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vianočné handmade ozdoby

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems