Najprestížnejšiu súťaž vo fitness vyhrala Slovenka

| Rozhovory, Šport | 3. 12. 2012

Vyzerať po 40-tke na dvadsať je snom asi každej ženy. Janke Kordiak sa to podarilo. Nevďačí za to elixíru mladosti, ale pozitívnemu mysleniu, odvahe a fitness. K výzoru sa pridal aj najprestížnejší fitness titul na svete a rozprávka Janky Kordiak sa stala skutočnosťou.

V novembri ste sa zúčastnili súťaže Fitness Olympia Natural Reno Nevada. Zvíťazili ste v kategórii Sports Models Masters a v kategórií Bikiny Divas Masters ste obsadili 3. miesto. Čo to pre vás znamená?

Splnenie mojich snov. Je to najväčšie ocenenie v tomto športe. Dosiahla som svoj strop a myslím si, že som mala aj šťastie. Dostať toto ocenenie v mekke fitnessu je totiž ťažké.

Kvôli konkurencii?

Určite áno. Američanky, Kanaďanky, Austrálanky a vlastne všetky nominované súťažiace boli veľkou konkurenciou.

Čo vás na túto prestížnu súťaž nominovalo?

Pred dvoma rokmi som v Los Angeles obhájila titul Miss Universe. Je to druhá najvyššia súťaž v tomto športe. Nominovala som sa už na minulý ročník Olympie, ale neboli peniaze. Tento rok mi finančne pomohli moji známi a kamaráti.

Na najvyššej súťaži sú teda aj najlepší športovci. Čím ste sa od nich najviac odlíšili?

Svojím úsmevom a povahou. Pravdaže najdôležitejšie je pekné vyšportované telo, ale nejde len o obal. V Amerike majú Slovákov veľmi radi a mne všetci hovorili, že som ako slniečko.

Aj súperky?

Áno. V americkom fitness nevládnu rivalita a zákernosť. Všetci súťažiaci sú súdržní a veľmi priateľskí. V zákulisí som mala množstvo kamarátok spomedzi amerických súťažiacich. Boli mi veľkou podporou.

Dosiahli ste svoj strop. Čo ďalej?

Chcem si plniť svoje ďalšie sny. Obhájiť tento titul nemám v pláne, pretože sa to nenosí. Rozmýšľam o rozhodovaní fitness súťaží či trénovaní a pomáhaní v súťažnej príprave mladým fitness športovcom.

Nedá sa mi neopýtať. Fitness nie je na Slovensku propagovaným športom. Tak prečo práve ten?

S cvičením a fitness som začínala po pôrode svojho syna, keď som mala vážne zdravotné problémy s chrbticou. Bolo to dosť neskoro a aj tak som sa dostala ďaleko. Cvičím pre zdravie, pre skvelý pocit a aj preto, aby som posolstvo podávala ďalej a pomáhala iným ženám. Precvičujem vo fitness centre 7 Days Gym, robím letné cvičebné pobyty a pomáham ženám nielen po športovej, ale aj imidžovej stránke. Fitness má posúva ďalej a plní moje sny.

 

Ďakujem za rozhovor.

 

Autor: Gabriela Kuchárová

Foto: Janka Kordiak


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Najprestížnejšiu súťaž vo fitness vyhrala Slovenka

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems