Candle Night – Ulička tisícich sviečok a tajných želaní

| Kultúra, Ulička remesiel | 22. 10. 2012

Námestíčko pred Miklušovou väznicou začalo 6. októbra po západe slnka pomaly ožívať tisíckami svetielok. Druhý ročník podujatia Candle Night ponúkol aj tentokrát Košičanom a návštevníkom mesta pohľad na netradične osvetlený priestor v historickom centre. Každý z okoloidúcich si mohol zapáliť sviečku a pomyslieť si pritom na svojich blízkych či na svoje tajné želanie. Podujatie zorganizovala nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry.

 

Návštevníci Candle Night si mohli tentokrát posedieť v „outdoorovej“ redakcii Zajtrajších novín priamo uprostred námestia, vyskúšať si ako sa píše na starom písacom stroji a v predstihu si prečítať ešte horúce, z tlačiarne dovezené nové vydanie. Príjemným spestrením boli melodické pesničky v podaní Evky Trembeczkej a Katky Ivasenkovej, ocenené nejedným potleskom a farebné lampióny, ktoré potešili najmä detských divákov.

____________________________________________________________________________________

Podujatie Candle Night na Uličke remesiel je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n. o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

 

Jana Kopernická

Foto: David Szwanczar, Ján Staš

 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Candle Night – Ulička tisícich sviečok a tajných želaní

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems