Nové centrum kultúry a kreativity

| Tretí sektor | 19. 7. 2012

Výstavba najväčšieho investičného projektu EHMK 2013, Kasární/Kulturpark, sa začala 19. júna 2012. V budúcom roku sa už bude tento priestor podľa slov primátora mesta Košice Richarda Rašiho využívať na organizovanie zaujímavých podujatí a stretnutí.

Vizualizácia rekonštrukcie Kasární/Kulturparku

Do realizácie projektu finančne prispel aj Košický samosprávny kraj a spoločnosť U. S. Steel Košice, vďaka ktorej v areáli Kulturparku vyrastie expozícia Steel Park – Kreatívna fabrika. Tá vznikla ako výsledok spolupráce s univerzitami a vedeckými pracoviskami SAV v Košiciach, s cieľom priblížiť mladej generácie vedné disciplíny a technicky orientované školy.

Hlavným cieľom projektu Kasárne/Kulturpark je vytvoriť nové kultúrno-spoločenské priestory, v ktorých sa budú stretávať obyvatelia a návštevníci Košíc. Bude to miesto podporujúce vznik nových autorských projektov v oblasti umenia (vizuálne umenie, hudba, divadlo a súčasný tanec), kultúry a vedy. V areáli Kasární/Kulturparku sa budú stretávať a medzi sebou komunikovať kultúrni operátori, ľudia podnikajúci v kreatívnom priemysle, lokálni a zahraniční umelci. Návštevníci tu nájdu množstvo možností na využitie svojho voľného času a realizácie. Súčasťou programu budú aj hudobné, divadelné, detské workshopy, semináre a prednášky pre širokú verejnosť. Obyvatelia Košíc budú mať možnosť stať sa súčasťou komunity dobrovoľníkov a prispieť tak ku tvorbe programu a podujatí európskeho významu.

Kultupark by mali čoskoro nasledovať projekty obnovy Uličky remesiel a Košického hradu.

Gabriela Kuchárová

foto: archív EHMK

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nové centrum kultúry a kreativity

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems