Košice Rosé Fest 2012

| Kultúra | 28. 5. 2012

Naše mesto bolo odpradávna spájané s vínom, jeho pestovaním a obchodovaním. Podporiť Košice ako vinárske mesto bolo dôvodom organizovania ROSÉ FEST 2010 a 2011 – festivalu ružových vín v gastronomických prevádzkach Košíc.

Tento rok sa festival ružových vín uskutoční na terasách ôsmich reštaurácií od 31. mája do 6. júla 2012 každý štvrtok a piatok o 17.00 hodine. So svojimi ružovými vínami sa predstaví celkom 15 slovenských vinárstiev, medzi nimi budú tzv. tiché vína a jedny “bublinky” – teda ružový sekt. Zúčastnené vinárstva sa predstavia aj na netradičnom mieste – na podujatí KOŠICE Gurmán Fest 2012 v Botanickej záhrade cez víkend 22. – 24. júna, kde budú zároveň netradične predstavené v someliérskej šou.

„Podujatie podporuje slovenských vinárov a snaží sa o propagáciu slovenských výborných ružových vín. Mnohé z nich aj v tomto roku získali prestížne ocenenia na medzinárodných vinárskych súťažiach“, hovorí Vladimír Čuchran, majiteľ vinotéky Villa Cassa a autor myšlienky festivalu. „Slovensko sa v tomto smere stáva veľmi uznávanou destináciou, kde sa vyrábajú naozaj výnimočné ružové vína. Sú uznávané pre svoju sviežosť, ľahkosť a ovocnosť, jednoducho sú ideálnym partnerom na letné obdobie.“

Pre každého návštevníka festivalu je pripravený tzv. ROSE PAS, ktorého kúpou si zabezpečíte degustáciu všetkých vzoriek ružových vín. Naviac získate degustačný pohár s logom Rosé Festu ako upomienkový predmet.

Ružové vína, letné terasy, grilované špeciality, sprievodná hudobná produkcia a  „mediteránska atmosféra“, tak aj o tom bude Košice Rosé fest 2012.

Michaela Sabolová

www.visitkosice.eu

 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice Rosé Fest 2012

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems