V knihe Víťaz je v každom z nás ožívajú spomienky šampiónov

| Knihy | 20. 12. 2019

Biatlonistka Anastasia Kuzminová, chodec Matej Tóth, basketbalistka Zuzana Žirková, thajský boxer Vladimír Konský, plavec Richard Nagy. 5 šampiónov, 5 športov, 5 rôznych svetov. Prostredníctvom knižky Víťaz je v každom z nás nazrieme do ich 13-tej komnaty.  

Koncom roka 2019 predstavilo košické vydavateľstvo TAKTIK knižnú novinku z pera Zuzany Kubašákovej s názvom Víťaz je v každom z nás. Autorka detských bestsellerov Škriatok v pyžamku a Víla zo šatôčky tentokrát stavila na odlišný žáner, no rovnako blízky jej srdcu. V piatich beletrizovaných príbehoch predstavuje vrcholových športovcov ako obyčajných ľudí, ktorí tiež boli len deťmi so svojimi snami a túžbami. Spolu s nimi absolvujeme ich prvý tréning, zažijeme trému pred prvou súťažou či radosť z prvého úspechu. Úprimné spovede poodhaľujú veľkú časť ich súkromia, rodinného zázemia, vnútorného prežívania i jedinečného videnia sveta. 

Zľava: chodec Matej Tóth, biatlonistka Anastasia Kuzminová, boxer Vladimír Konský, autorka Zuzana Kubašáková, riaditeľ vydavateľstva TAKTIK Miroslav Tokarčík, basketbalistka Zuzana Žirková, maliarka Andrea Magová. Foto: Roman Uhliar

Čo o Víťazovi povedali víťazi

„Táto knižka je o splnených snoch. Myslím si, že aj vďaka nej budú deti viac veriť, že majú právo snívať a ten sen sa raz splní… Tejto knižke prajem, aby každý z piatich príbehov trafil čitateľa presne do srdca a zanechal v každom tie najpríjemnejšie pocity,” popriala Víťazovi úspešný štart do života Nasťa Kuzminová. „Nech prináša radosť, nech motivuje, nech inšpiruje a keď sa nájde hoci len zopár malých čitateľov, ktorí sa vďaka knihe nadchnú, ktorí vydržia prekonať prekážky, bude to naše ďalšie víťazstvo,“ doplnil Matej Tóth. 

Foto: Roman Uhliar

Čaro všednosti
Pri čítaní získate dojem, že hlavných aktérov poznáte celý život. Dozviete sa, kto dal Nasti Kuzminovej najlepšiu radu v živote, Matej Tóth prezradí, prečo nás aj poctivý tréning môže pripraviť o dobré výsledky, Zuzana Žirková porozpráva, ako jej prirodzená drzosť otvorila dvere k veľkej kariére, Vladimír Konský poodhalí, akým súkromným bojom musel čeliť na životnej ceste a Rišo Nagy doplní návod, ako prežiť „sám so sebou” počas nekonečných minút samoty v plaveckom bazéne. Prečo sú tieto zdanlivo všedné spomienky také výnimočné? Pretože nám prepožičiavajú zvláštny, neopakovateľný pocit, že sme nahliadli za oponu, dotkli sa niečoho, čo býva skryté. Že sme týmto veľkým menám našej športovej histórie nazreli priamo do srdca. 

Foto: Roman Uhliar

Víťaz je v každom z nás je príjemným, ľahkým čítaním, ktoré poteší mladých športovcov, ale aj dospelých fanúšikov. Okrem pútavých životopisných príbehov nájdete na konci kapitol prehľad najväčších úspechov športovca, venovanie a zaujímavosti z jeho života. Emotívne motivačné príbehy a úprimné odkazy športovcov dopĺňajú portréty maliarky Andrey Magovej, ktoré zdobia obálku knihy. Tá má pre nás jednoznačný odkaz – víťazom sa človek nenarodí, ale postupne stáva. 

Knihu si zakúpite online na www.taktik.sk.

Erika Bernátová

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V knihe Víťaz je v každom z nás ožívajú spomienky šampiónov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems