Novoročný koncert s world music

| K13 a VÝMENNÍKY | 20. 12. 2019

Peter Balogh Orchestra po roku opäť pozýva Košičanov na Novoročný koncert. Vlani rozcítil divákov filmovou hudbou, tentokrát zahrá zmes svetových skladieb, ktorým dodá nový rozmer.

Peter Balogh, huslista a zakladajúci člen Peter Balogh Orchestra. Foto: Ladislav Mláka

V Kulturparku zaznejú diela obľúbených skladateľov ako Šostakovič, Piazzolla, Bizet, Williams, Kálmán, Strauss a ďalší. Diváci si v podaní Peter Balogh Orchestra vypočujú známe melódie z rôznych kútov sveta. Spomenieme Španielsky cigánsky tanec od Pascala Marquina, Schindler´s list od Johna Williamsa, Granáda Augustina Lara, Habanera z opery Georgesa Bizeta Carmen, Libertango Astora Piazzolla, Second Waltz Dmitria Shostakovitha, Tere-fere polka od Johana Straussa či Joj Cica a Joj Cigán od Imre Kálmána. Hosťami večera budú Peter Balogh Jr., Samuel Balogh a Klaudia Baloghová.

Orchester sa predstaví v tradičnom zložení – husle, klavír, kontrabas a cimbal. „Tentokrát bude kvôli obtiažnosti repertoáru rozšírený o klarinet,“ dodáva huslista Peter Balogh.  

Melódie world music v podaní Peter Balogh Orchestra zaznejú 12. januára 2020 o 19:00 v Kulturparku v budove Alfa. Vstupné je 6 eur v predpredaji/8 eur v deň podujatia. Lístky zakúpite v infocentre Delta na Kukučínovej 2 alebo na www.k13.sk.

 

Hudobné teleso Peter Balogh Orchestra vzniklo v lete 2017. Jeho členmi sú hudobníci zo Slovenska i Maďarska: Peter Balogh (husle), Drahoslav Bango (klavír), Duka Elemér (violončelo) a József Ӧkrӧs (kontrabas). K ich najväčším úspechom patrí angažmán v detroitskom Michigane. V blízkej budúcnosti plánuje orchester  nahrať a vydať CD. Vo svojom portfóliu má ľudovú cigánsku hudbu, klasickú hudbu, operetu, jazz, swing, filmovú hudbu, muzikály a, samozrejme, vlastnú tvorbu.

 

Eva Barnišinová

 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Novoročný koncert s world music

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems