Módna show s témou recyklácie aj vzkriesenia

| K13 a VÝMENNÍKY | 17. 12. 2019

Komunitná značka VYVA sa na móle v Kulturparku predstaví s recyklovanou kolekciou denimu.

Komunitná značka VYVA vznikla v roku 2013 vo Výmenníku Važecká. Odvtedy predviedla Košičanom jedenásť kolekcií. Pravidelne sa so svojou tvorbou prezentuje aj na festivale USE THE C!TY. Stretnutia šikovných dievčat a žien prebiehajú vo Výmenníku Važecká každý utorok od 17:00 pod vedením Jany Bednárikovej.

archív VYVA

Témou opätovného využitia sa VYVA zaoberá už zopár rokov a do posledných kolekcií zaradila niekoľko modelov s prvkami recyklácie. „Tentokrát sme ju uchopili doslova za pačesy a rozhodli sa vložiť ústredný motív celej kolekcie do denimu, pričom podklad nových modelov tvoria staré džínsy. Cieľom je postaviť sa zoči-voči problematike neustáleho množenia textilného odpadu a poukázať na možnosť druhej šance,“ vysvetľuje Jana Bednáriková, vedúca tvorivej skupiny VYVA.

Dve sprievodné prehliadky aj koncert

Módnu show obohatí prehliadka kolekcie Vzkriesenie od Súkromnej spojenej školy Biela Voda 2 v Kežmarku (vzdeláva najmä študentov zo sociálne znevýhodneného prostredia), ako aj hravé oblečenie od Bodky. „Tvoríme rodinnú módu pre deti i rodičov, ktorá je veselá, farebná, jednoduchá a hlavne praktická,“ hovorí členka Bodky Paulína Melichová. Počas módneho večera vystúpi aj spevák, gitarista a textár Martin Brečka s pop, blues a folk skladbami.  

archív VYVA

Záverečná módna prehliadka komunitnej značky VYVA a jej hostí sa uskutoční 12. decembra od 19:00 v Kultuparku. Vstupné je 2 €.

Gabriela Mišurová

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Módna show s témou recyklácie aj vzkriesenia

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems