Výtvarné akvárium

| K13 a VÝMENNÍKY | 11. 11. 2019

Osobitý rukopis, surreálna symbolika a posolstvá sú nosnými prvkami výstavy  Akvárium od Milana Bandurčina. Jeho kresby a maľby budú sprístupnené od 18. novembra vo Výmenníku Štítová.

Foto: archív autora

Milan Bandurčin sa venuje kresbe, grafike, maľbe a detskej ilustrácii. Obľubuje kresbu tušom a ceruzkou, ale aj grafické techniky ako mezotinta a suchá ihla, v posledných rokoch najmä maľbu na plátno. V minulosti  predstavoval tvorbu v Humennom, Medzilaborciach, Michalovciach, ale aj v poľských mestách Rzeszow, Przemyšl a Jaroslaw. V Košiciach bude opäť vystavovať po desiatich rokoch a návštevníci uvidia približne 40 obrazov.  

Foto: archív autora

Slávnostné otvorenie výtvarného Akvária sa uskutoční 18. novembra o 17:00 vo Výmenníku Štítová. Výstava potrvá do 5. decembra (od utorka do štvrtka, 14:00 – 18:00).

Milan Bandurčin (1960) pochádza zo Sniny.  Je absolventom odboru propagačnej grafiky na Strednej škole umeleckého priemyslu. Po štúdiách sa natrvalo usadil v Košiciach. Pracoval ako aranžér, grafik a typograf. V roku 1989 spoluzakladal reklamnú firmu Beren ateliér so zameraním na grafický dizajn, v ktorej pôsobí dodnes.

Gabriela Mišurová

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výtvarné akvárium

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems