Prierez tvorby Vladimíra Kuruca

| K13 a VÝMENNÍKY | 31. 10. 2019

Odporúčame samostatnú výstavu košického neprofesionálneho výtvarníka Vladimíra Kuruca. Predstaví ikony, zátišia, portréty aj akty.

Vladimír Kuruc sa do aktívnej výtvarníckej činnosti zapojil už v roku 1975, a to účasťou na súťažiach a kolektívnych výstavách, kde získal niekoľko ocenení. Naposledy vystavoval v Seni (1988) a po roku 1989 pre pracovné vyťaženie prestal vystavovať a maľovať. Po odchode do dôchodku (2007) sa začal opäť aktívne zapájať do košického výtvarného diania. Zúčastnil sa viacerých kurzov kresby a vystavoval v Senior dome alebo ako člen Galérie 6. „Po šiestich rokoch ide o moju prvú autorskú samostatnú výstavu. Návštevníci uvidia rôznorodú tvorbu od roku 1957 až po súčasnosť,“ hovorí Vladimír Kuruc. Vystaví približne päťdesiat obrazov – ikony, zátišia, portréty aj akty, ktoré vznikli viacerými technikami ako kresba uhlom, ceruzkou a maľba akvarelom.

Foto: archív Vladimíra Kuruca

Výstava Obrazy potrvá od 28. októbra (vernisáž o 17:00) do 14. novembra vo Výmenníku Štítová. Pozrieť si ju môžete každý utorok a štvrtok od 14:00 do 18:00.

Foto: archív Vladimíra Kuruca

Ing. Vladimír Kuruc je absolventom Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre. Bol zakladajúcim členom OZ Galérie 6. V súčasnosti sa aktívne zapája do činnosti Výmenníka Štítová, kde vedie kurz voľnej grafiky. Vo výtvarnom umení sa stal uznávaným samoukom  vďaka odborným, teoretickým i technickým vedomostiam.

Gabriela Mišurová

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Prierez tvorby Vladimíra Kuruca

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems