Milé ženy, 26. október bude o vás a pre vás

| Pozvánky | 17. 10. 2019

Na konferencii Pre zdravie ženy si zacvičíte, navštívite beauty zónu, porozprávate sa s lekárkami, fyzioterapeutkami či psychologičkami, necháte si bezplatne vyšetriť oči alebo znamienko, skúsení odborníci vám zmerajú glukózu či cholesterol a vypočítajú percentuálne množstvo svalov, tukov a vody v organizme.


„Ide o prvú veľkú akciu, na ktorej sa budeme počas celého dňa sústrediť výlučne na ženské zdravie a prevenciu. Cieľom je, aby si ženy našli čas pre seba a venovali ho načerpaniu novej energie pre telo i myseľ,“ hovorí organizátorka Martina Novotná a dodáva, že program konferencie sa súčasne odohrá v štyroch zónach. „V prednáškovej a diskusnej sále sa experti na zdravú životosprávu, fyzioterapiu či psychológiu zamerajú na rôzne zdravotné témy. V tanečnej sále si zacvičíme. V expo zóne budú prebiehať vyšetrenia, testy aj analýzy. Zároveň poskytne priestor tzv. konzultačnej časti, kde sa účastníčky môžu poradiť s lekármi, konzultovať zdravotné problémy, porozprávať sa so psychologičkou, koučkou či fyzioterapeutkou. V ranných hodinách bude k dispozícii aj odberná jednotka z Nemocnice Košice-Šaca, aby návštevníčky mohli darovať krv. Konferenciu ukončíme inšpiratívnou večernou talkshow v podaní akčných žien, ktoré sa podelia o skúseností pri prekonávaní závažnejších ochorení.“

Vyšetrenia priamo na mieste
Od 9:00 do 16:00 si v Kulturparku môžete vybrať z viacerých možností rýchlej a efektívnej diagnostiky. „Okrem tradičných vyšetrení, školy chrbta, spirometrie a cvičení bude k dispozícii aj meranie telesnej hmotnosti, cholesterolu, možnej obezity a glukózy či meranie kvantovým rezonančným magnetickým analyzátorom, ktorý dokáže odhaliť, napríklad, problém v orgánoch či nedostatok minerálov a vitamínov. K dispozícii bude oximeter (na zistenie ochorení dýchacích ciest, astmy alebo problémov so srdcom) aj WIWE, ktorý počas minúty urobí EKG, vyhodnotí stav srdca, zistí množstvo kyslíka v krvi a určí predpokladané zdravotné riziká v budúcnosti pri nezmenej životospráve. Analýza tela prístrojom IN BODY informuje o percentuálnom množstve svalov, tukov a vody v organizme,“ vymenováva Novotná.

Aby sme na seba nezabudli
Interaktívne stretnutie má poskytnúť priestor na konzultácie a informovanosť v oblasti ženského zdravia. „Popri práci či deťoch na seba často zabúdame. Preto chceme účastníčkam odovzdať akýsi komplexný balík, prejsť s nimi podrobne každú časť tela a tiež mentálneho zdravia a nastavenia. Bližšie sa budeme venovať aktuálnym problémom, napríklad, čo je potravinová intolerancia a ako ju rozoznať od alergie,“ vysvetľuje Novotná.

Konferencia sa začne 26. októbra o 9:00 v priestoroch Kasární/Kulturparku. Bližšie informácie a program nájdete na www.prezdraviezeny.sk. Lístky zakúpite vopred online na eshop.akcnezeny.sk/produkt/pre-zdravie-zeny/.

Eva Barnišinová
Zdroj foto: Združenie Akčné ženy

 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Milé ženy, 26. október bude o vás a pre vás

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems