Farebnosť prírody vo Výmenníku  

| K13 a VÝMENNÍKY | 15. 10. 2019

Odporúčame dvojvýstavu Štefánie Uličnej a Márie Textorisovej, ktorých motívy kvetov, prírody a scenérií krášlia do 24. októbra Výmenník Štítová.

Maľba Štefánie Uličnej.

Štefánia Uličná predstavuje svoju tvorbu v rámci výstavy Farebné okamihy. Maľuje prevažne olejom. Pod vedením akademického maliara Jozefa Novikmeca a neskôr aj Ing. arch. Evy Lorenzovej objavila technické možnosti a krásy maľovania. „Zistila som, že mi prináša potešenie, relax a chvíľky radosti. Dúfam, že takéto pocity si odnesú aj návštevníci,“ pozýva.

Z tvorby Márie Textorisovej.

Mária Textorisová pomenovala vlastnú výstavu jednoducho – Moja tvorba. Zameriava sa najmä na prírodu. Rada pracuje s farbami, ktoré dokážu ovplyvniť náladu a pôsobia na city človeka. „K maľovaniu ma priviedla potreba povzniesť sa nad životné peripetie, nájsť vnútorný pokoj a rovnováhu. Do života mi prinieslo radosť a pocity šťastia,“ vysvetľuje.

 

 

Maľba Márie Textorisovej.

Dvojvýstava bude otvorená do 24. októbra každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00 vo Výmenníku Štítová

Z tvorby Štefánie Uličnej.

RNDr. Štefánia Uličná študovala matematiku a fyziku na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ. Celý pracovný život učila matematiku na gymnáziu na Kováčskej 28 a GMRŠ na Námestí Laca Novomeského v Košiciach.

Mgr. Mária Textorisová študovala sociológiu na FFUK v Bratislave. Navštevuje Inštitút vzdelávania seniorov v Košiciach – maľovanie pod vedením Ing. arch. Evy Lorencovej.

Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Farebnosť prírody vo Výmenníku  

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems