Tradície na tanieri alebo preteky vo vinohradoch?

Počas druhého októbrového týždňa zaiste viacerí z vás budú riešiť dilemu, či sa vyberú na sever za jedlom a zgustnú si na Margecianskych fajnotách, alebo zamieria na juh a precvičia si kondičku na Tour de Tokaj.

| Pozvánky | 27. 9. 2019
  1. októbra: Tour de Tokaj – preteky uprostred vinohradov

Vinobranie je v plnom prúde a naša najmenšia vinohradnícka oblasť Tokaj zažíva výnimočné  obdobie. Aj keď mnohí ho poznajú len ako „kráľovstvo” slovenského vína, v októbri sa zmení na dejisko cyklistických a bežeckých pretekov Tour de Tokaj. Pre účastníkov budú pripravené trate medzi obcami Malá Tŕňa, Veľká a Malá Bara, Černochov, Veľká Tŕňa a Čerhov. Aktívni aj rekreační športovci si zmerajú sily a zároveň vychutnajú krásy regiónu. Na preteky s traťou 5 alebo 10 km sa môže prihlásiť každý, bez ohľadu na vek a pohlavie. Najmenším bežcom odporúčame kratšiu kilometrovú dráhu. Na Tour de Tokaj sa môžete registrovať online, viac informácií nájdete na www.terraincognita.sk.

 

 

  1. 13. októbra: Margecianske fajnoty: Gurmánske hody na Spiši

Milovníkov tradičného jedla zaiste poteší informácia, že obec Margecany sa už po deviaty raz premení na obrovský hodový stôl. Dvojdňový medzinárodný gurmánsky festival Margecianske fajnoty odštartuje 12. októbra. Súčasťou programu bude prehliadka dobových krojov, spevov, tancov a zvykov našich predkov a, samozrejme, ochutnávka jedál podľa receptov starých mám. Môžete si  vybrať z regionálnych kuchýň Dolného Spiša, Šariša, Horehronia a Abova. Priamo na mieste budú zahraničné kuchárky a kuchári pripravovať aj národné jedlá z Česka, Poľska, Švédska, Rumunska, Gruzínska, Vietnamu, Ukrajiny, Maďarska, Litvy aj Bosny a Hercegoviny. Celý víkend sa budú Margecanmi niesť vône zabíjačkových špecialít, halušiek, gruľovníkov a iných pochúťok. Atmosféru spríjemnia folklórne súbory, hudobné skupiny, živá kuchyňa, ulička remesiel aj stánok Košice Región Turizmus. Najmenší návštevníci sa vyskáču v hradoch v detskej zóne.

 

 

Paula Tegelhofová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tradície na tanieri alebo preteky vo vinohradoch?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems