Pozývame na KUŽEĽ – festival nového cirkusu, akrobacie a žonglovania

Tretí ročník festivalu KUŽEĽ (27. – 29. september) opäť prepojí a zviditeľní žonglérsku komunitu. Jeho súčasťou budú workshopy, sprievod mestom (ukončený ohňovou šou) a GalaShow s vystúpeniami svetoznámych umelcov.

| Kultúra, Pozvánky | 13. 9. 2019

Festival Kužeľ má rozvíjať žonglérsku a novocirkusovú komunitu v celoslovenskom rozmere. Počas troch dní priblíži návštevníkom novocirkusové umenie, ktoré spája pohyb, divadlo, tanec, hudbu aj nové médiá. „Bude mať aj vzdelávací rozmer v podobe školenia účastníkov v oblasti technických zručností, umeleckej odbornosti aj sociálneho cirkusu. Chceme ho organizovať pravidelne, čím by sa potvrdil status Košíc ako dôležitého centra rôznorodej súčasnej kultúry a umenia,“ vysvetľuje organizátor Michal Zamboj.

Piatok: sprievod mestom, súťaže a ohňová šou

Pre účastníkov budú pripravené žonglérske hry a workshopy začiatočníckych a pokročilých techník, ktoré povedú pozvaní umelci. V piatok 27. septembra je od 17:30 naplánovaný novocirkusový sprievod mestom so žonglérmi, choduliarmi a akrobatmi. Program bude pokračovať pri Dolej bráne v centre mesta, a to žonglérskymi súťažami. Deň vyvrcholí ohňovou šou o 20:30. 

Sobota: workshopy a GalaShow

Víkend (28. 9., 10:00 do 18:00) začne bezplatnými workshopmi a pohybovými aktivitami pre deti aj dospelých. O 19:00 pozývame do Kultuparku na večerné moderované predstavenie umelcov v podobe žonglérsko-cirkusovej GalaShow. Bude pozostávať z rôznorodých vystúpení umelcov celoeurópskeho významu vo svojich disciplínach (žongléri, cirkusanti, vzdušná akrobacia, tanečníci). Vstupné je 5 eur (od 15 r.)/3,50 eur (deti 6 – 14 r., študenti, ZŤP, seniori).

 

 

Gabriela Mišurová

 

Za hlavnou organizáciou festivalu stojí OZ Kužeľ. Jeho prioritou je realizácia podujatí, zameraných na žonglovanie, nový cirkus a akrobaciu. Tiež sa usiluje o dlhodobú podporu a rozvíjanie žonglérskeho umenia na Slovensku. OZ sa každoročne aktívne zapája do projektu sociálneho cirkusu Cirkonet, realizovaného Cirqueonom v Českej Republike. Festival Kužeľ bol organizovaný už v rokoch 2012 (Košice) a 2016 (Kysak).


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pozývame na KUŽEĽ – festival nového cirkusu, akrobacie a žonglovania

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems