Pomôžte vytvoriť klimatickú pocitovú mapu Košíc

Košice trápia a budú ešte viac trápiť nadmerné horúčavy, silné prívalové dažde a búrky. Zároveň bude nedostatok vody vo forme dlhotrvajúcich suchých období ako následok zmenenej klímy.

| Mesto Košice | 13. 9. 2019

Na to, kde sú potrebné opatrenia na minimalizovanie dopadov týchto javov v našom meste, môžete upozorniť aj vy, a tak pomôcť nasmerovať samospráve jej aktivity v tejto oblasti.  Stačí sa zapojiť do klimatického pocitového mapovania verejných priestorov.

Ako na to?

Je to úplné jednoduché. Do mapy Košíc na webe www.pocitovamapa.sk/klima-kosice-2019/ môžete zaznačiť nasledujúce miesta: Kde sa kvôli nadmernému teplu počas horúčav cítite nepríjemne a prečo? Kde sa počas horúčav cítite príjemne a prečo? Ktoré priestranstvá bývajú postihnuté  suchom a čím sa to prejavuje? Kde sa zhromažďuje, príp. valí dažďová voda pri prívalových zrážkach a aké problémy spôsobuje? Kde pociťujete zlú kvalitu ovzdušia a prečo? Ku každej otázke je možné označiť viacero lokalít na území Košíc.

 

 

Do 30. septembra môžete svojím názorom prispievať do klimatickej pocitovej mapy. Vyhodnotenie výsledkov bude zverejnené na internetovej stránke mesta.

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pomôžte vytvoriť klimatickú pocitovú mapu Košíc

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems