Ochutnajte rôznorodosť Košíc

Vynikajúce polievky, spoznávanie kultúr, niekoľko desiatok tímov advaja foodblogeri. Taký bude ôsmy ročník Polievkového festivalu, ktorý sa uskutoční 12. októbra od 14:00.

| K13 a VÝMENNÍKY, Kultúra, Pozvánky | 27. 9. 2019

Festival umožňuje rôznym skupinám či komunitám, ktoré v Košiciach žijú, prezentovať svoju odlišnosť a rozmanitosť. Jeho cieľom je podporiť toleranciu a rozvoj vzájomných dobrých vzťahov medzi obyvateľmi metropoly východu.

Foodblogeri

Navarené festivalové polievky bude okrem návštevníkov hodnotiť aj dvojica foodblogerov z Ako chutia Košice a Taste of Košice. „Po minuloročnej skúsenosti na pozícii porotcu musím skonštatovať, že tento festival je skutočným zážitkom. Množstvo príjemných ľudí, nezameniteľná atmosféra, jedinečné chute samotných polievok a skvele zorganizované podujatie po všetkých stránkach. Veľmi ma teší, že sa koná práve v Košiciach,“ hovorí foodbloger z Ako chutia Košice.

 

 

Tri pódiá

Program Polievkáča sa bude odohrávať na troch miestach. Na drevenom pódiu Bieleho námestia pred Kulturparkomvystúpio 13:00 hiphopová dvojica hasičov Čepeto a Hrico.V show Hasíme hudbou a tancom predvedie Tanečná škola DS Košice zaujímavé pohybové kreácie detí a mládeže.Hlavné pódium v areáli Kultuparku bude od 14:00 patriť kapele Gapa a Mečiar blues connection, ktorá je spojením prešovského funk-jazzového saxofonistu Mária „Gapa“ Garberu s bluesovým gitaristom a spevákom Romanom Mečiarom z Bojníc. Na záver Polievkáča (okolo 17:00) si návštevníci vypočujú formáciu The Sages, hrajúcu alternative/progressive rock. Priestor dostanú aj rôzne skupiny tvoriace v Košiciach. Na komunitnom pódiu (za kaviarňou PAPA) sa predstavia seniorské mažoretky, tanečníci a tanečníčky hip-hopu, salsy či brušného tanca. Záver bude patriť zumbe. Deti sa vyšantia v kreatívnych dielňach, zameraných na tému Polievkáča – výroba kuchárskych čapíc, varešiek, modelovanie ovocia a zeleniny z hliny či maľovanie na tvár bude trvať od 14:00 do 17:00.

 

 

Lístky na Polievkový festival si zakúpite v Informačnom centre Delta v Kasárňach/Kulturparku alebo online na www.polievkac.sk a www.k13.sk/vstupenky. Cena v predpredaji je 1 € (1 polievka – 1žetón – 1 ochutnávka). Samozrejme, je možné zakúpiť si viac lístkov, ak chcete ochutnať viac polievok.

 

Viac informácií o programe nájdete na Facebooku Polievkový festival, na stránke www.polievkac.sk alebo www.vymenniky.sk. Hlavným partnerom festivalu je Fresh Plus – Zdravšie potraviny. Mediálnym partnerom sú Košice events a Zajtrajšie noviny.

 

Gabriela Mišurová

Foto: Majka Bodnárová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ochutnajte rôznorodosť Košíc

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems