Mimoriadny cykloexpres mieri na Tokaj

Víno a šport majú jedno spoločné – často sa spájajú s úžasnými zážitkami. Vďaka mimoriadnemu vlaku Tokajský cykloexpres si užijete našu najmenšiu vinohradnícku oblasť na obidva spôsoby. Návšteva vinárstiev, degustácia, vinobranie v Čerhove či objavovanie krás Tokaja po viac ako 80 kilometroch cyklotrás. Turistický vlak s nákladným vozňom na bezplatnú prepravu bicyklov jazdí z Košíc každú septembrovú sobotu.

| Pozvánky, Šport | 13. 9. 2019

Nie je to tak dávno, čo za krásami Košického kraja vyrážal po koľajniciach Ľadový a Gemerský expres. Tretí turistický vlak zamieri na juhovýchod, do najmenšej vinohradníckej oblasti na Slovensku. Cestujúci navštívia veľké tokajské vinárstva, budú degustovať víno od menších producentov priamo v ich pivničkách a zažijú tohtoročné Tokajské vinobranie v Čerhove.

Cyklovýlety

Milovníci cykloturistiky môžu objavovať Tokaj po viac ako 80 kilometroch značených cyklotrás. Bicykel si v špeciálnom vlaku odvezú zadarmo, kvôli kapacite vozňa je nevyhnutná rezervácia vopred. Tokajský cykloexpres ponúka aj možnosť cyklovýletu so sprievodcom.

 

 

Zaujímavosti a lákadlá vinohradníckej oblasti si obzriete 14. a 21. septembra, poslednú sobotu (28. 9.) zamierite i za hranice. Môžete využiť aj absolútnu novinku – turistický vláčik, ktorý bude premávať medzi jednotlivými vinárstvami od Čerhova až po Veľkú Baru.

Lístky na Tokajský cykloexpres si môžete kúpiť online alebo osobne v Regionálnom informačnom bode (Hlavná 48, Košice). Viac informácií o vlaku, cenách lístkov a zaujímavostiach na Tokaji nájdete na vylety.kosiceregion.com 

 

 

Paula Tegelhofová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Mimoriadny cykloexpres mieri na Tokaj

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems