Manuál Polievkového festivalu

Ôsmy ročník Polievkáča ponúkne rôznorodosť Košíc, a to v podobe ochutnávky lahodných polievok. Začína 12. októbra o 14:00 v areáli Kulturparku.

| K13 a VÝMENNÍKY, Kultúra, Pozvánky | 13. 9. 2019

Hlavná myšlienka festivalu

…je spoznávať a uvedomovať si, aké rôznorodé Košice vlastne sú. Na každom kroku stretávame jedinečných ľudí, ktorí majú rozličné záujmy, pochádzajú z odlišných kultúr i národov a majú aj iné chuťové poháriky. Presne o tom je Polievkáč – dáva šancu rôznorodosti a jej vychutnávaniu si plnými dúškami polievky.

 

 

Kto varí?

Dôležité upozornenie pre všetkých návštevníkov: Polievkáč NIE JE streetfoodovým festivalom. Polievky, ktoré ochutnáte, varia vo voľnom čase komunity, rodiny či pracovné tímy. Na zreteli by mal mať každý návštevník to, že podujatie slúži najmä na spoznávanie minorít mesta, nadväzovanie priateľských vzťahov a degustáciu rozličných polievok. Práve tie sú ideálne pri diskusiách s novými susedmi a priateľmi.

 

 

Súťaže

Polievkáči, teda súťažné tímy, budú o priazeň návštevníkov súperiť v kategóriách ako najlepšia polievka či najkreatívnejšia výzdoba. Súťaží sa o zaujímavé ceny a originálne predmety festivalu. Posudzovať polievky bude trojica porotcov – foodblogerov z Ako chutia Košice a Taste of Košice. Práve oni vyberú víťaza, ktorý získa Cenu poroty. Návštevníci hlasujú prostredníctvom hlasovacích lístkov. Vhodia ich do pripravených urien, nachádzajúcich sa v každom stánku. Po sčítaní hlasov bude trojica tímov odmenená zlatou, striebornou a bronzovou lyžicou.

Ako si užiť festival naplno?

Keďže lístky na festival sú každoročne vypredané, odporúčame si ich zakúpiť v predpredaji, a to buď online na k13.sk/vstupenky, alebo v Informačnom centre Delta na Kukučínovej 2. Cena v predpredaji je 1 €/1 polievka. Vstup do areálu je voľný. Keďže očakávame niekoľko tisíc návštevníkov, nebude na škodu, ak prídete skôr. Tak budete mať väčší výber polievok. Dokonca možno prehodíte pár viet s porotcami. Festival obohatia vystúpenia variacich komunít, koncerty a sprievodný detský program.

 

 

Gabriela Mišurová

Foto: Majka Bodnárová

 

Polievkový festival pripravujú deviati členovia tímu Výmenníkov. Počas ôsmich rokov sa stal jedným z najnavštevovanejších podujatí, ktorý za niekoľko hodín priláka do areálu Kasární tisíce zvedavých návštevníkov. Kedysi bol súčasťou Festivalu Rozmanitosť, ale vďaka jeho obľúbenosti sa z neho stalo samostatné podujatie, konajúce sa vždy počas druhej októbrovej soboty. 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Manuál Polievkového festivalu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems