Inktober: Každý deň nová kresba

Vo Výmenníku Važecká sa v rámci októbrovejdennej výzvy maľovania atramentompredstaví umelec Slavomír Bača. Každý deň vystaví jednu novú kresbu.

| K13 a VÝMENNÍKY, Umenie | 27. 9. 2019

Čo je Inktober?

Autorom výzvy Inktobra je Jake Parker s cieľom vytvoriť pozitívny zvyk v kreslení a zlepšiť ink zručnosti. Umelci z celého sveta sa do nej zapájajú od roku 2009 s úmyslom vytvoriť denne jednu atramentovú kresbu, a to počas celého októbra. K dispozícii sú aj oficiálne inšpiračné slová na každý deň, takže vopred nie je známe, ako budú finálne diela vyzerať.

 

 

Zapoja sa aj Košice

Vo Výmenníku Važecká uvidíte od 1. do 31. októbra kresby Slavomíra Baču na rôznych typoch papierov, skicované ceruzou a maľované fixami a atramentom. „V tvorbe inklinujem k vymysleným postavám, ku kombinovaniu inšpirácie mojím emocionálnym a spirituálnym životom a vonkajšími stimulmi – knihy, filmy, hry a ľudia na ulici či v kaviarni. Keď to nie sú postavy, tak expresívne abstraktné vzory, v ktorých rozvíjam zvolenú techniku a objavujem vyjadrovanie pocitu,“ vysvetľuje umelec.

Výstava bude pozostávať z dvoch častí. Prvú tvorí 62 Bačových ilustrácií z rokov 2017 a 2018, druhá bude pridávaná postupne v priebehu októbra – každý deň jedna kresba.

 

 

Slavomír Bača (28) žije piaty rok žije v Dánsku, kde študoval prírodný a kultúrny manažment. Pracuje ako ilustrátor v spoločnosti zameranej na development online peňažných hier pre dánsky trh. Vo voľnom čase tvorí vlastný mytologický svet, spolupracuje na tvorbe kartovej hry a buduje lokálnu komunitu kresliarov v meste Aalborg, kde býva. Jeho tvorbu nájdete na Instagrame @shepherdabble a www.be.net/slavomirbaca.

 

Gabriela Mišurová

Foto: archív Slavomíra Baču


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Inktober: Každý deň nová kresba

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems