Zamilovali sme sa do riasogúľ

Priznávam, že pred niekoľkými týždňami som absolútne netušila, čo sú to riasogule. Sýtozelené sladkovodné rastliny, pôvodom z Japonska, zvyknú byť označované za najmenej náročné na svete. Stačí ich mať v studenej vode a budú vašu obývačku, pracovný stôl či akvárium skrášľovať niekoľko rokov.

| Tipy z redakcie | 30. 8. 2019

 

Riasogule vznikajú tak, že kúsky rias sa gúľajú po dne riek či jazier (japonských, islandských či škótskych), čím si vytvoria svoj typický tvar.

Starostlivosť o tieto rastliny nemôže byť jednoduchšia. Pri teplote 10 – 28 °C ich stačí pestovať namočené vo vode (dažďová, minerálna či odstáta z kohútika), ktorú im meníme raz za dva týždne. Keďže v prírode sa prirodzene formujú do guľového tvaru, doma im k tomu musíme dopomôcť. Pri vymieňaní vody ich pár minút jemne pogúľame v dlaniach.

 

 

Potrebné živiny si riasogule produkujú fotosyntézou, takže ich nie je potrebné prihnojovať. Sú vítanou súčasťou akvárií, keďže na rozdiel od iných rias ho nezašpinia. Riasogule sú k dispozícii na www.plantizia.com od 3 eur.

 

 

Redakcia

Foto: plantizia.com


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zamilovali sme sa do riasogúľ

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems