Turistikou k lepšiemu východnému Slovensku

Obdivovanie Karpát a podpora nápadov na rozvoj východoslovenského regiónu sú dva ciele Karpatskej vandrovky. Jej desiaty ročník sa uskutoční 21. septembra. Upozorňujeme, že prihlasovanie potrvá do konca augusta.

| Cestovanie | 16. 8. 2019

Prechádzka po hrebeni západnej časti Karpatského oblúka a spoznávanie zákutí Volovských vrchov potešia náročných i menej zdatných turistov. Vandrovníci si môžu vybrať z dvoch trás: 50-kilometrová začína o 5:00 v Kúpeľoch Štós a končí v areáli Čičky na košickom sídlisku KVP (jej zdolanie trvá v priemere 14 – 16 hodín). Štart kratšej 25-kilometrovej trasy je naplánovaný o 11:00 z chaty Erika pod Kojšovou hoľou. Účasť je možná len v tímoch (3 – 6 ľudí).

Každý účastník daruje do Fondu Karpatskej vandrovky dobrovoľný finančný dar. Zároveň spolu rozhodne, na aké zmysluplné projekty na východnom Slovensku poputujú vyzbierané financie. „Vandrovka poskytuje jedinečný spôsob, ako sa priamo podieľať na miestnom rozvoji, získať nové zážitky a zároveň spraviť niečo pre svoje zdravie,“ hovorí Barbara Kollárová z Karpatskej nadácie.

Prihlasovanie na vandrovku je možné do 31. augusta. Formulár a ďalšie potrebné info nájdete na www.karpatskavandrovka.sk.

Minulý rok privítala Karpatská vandrovka 107 účastníkov, ktorí spoločne darovali 10 700 eur. Peniaze podporili momentálnu realizáciu šiestich projektov v Prešovskom a Košickom kraji (pilotný bikesharing v Prešove, športovo-kultúrny festival pre východniarov, oživenie staničného parku vo Svite, obnova Turnianskeho hradu a podpora občianskeho združenia, ktoré spája rodiny s deťmi s viacnásobným znevýhodneným).

Redakcia

Foto: archív Karpatskej nadácie


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Turistikou k lepšiemu východnému Slovensku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems