Stretne sa Salámista, Dôstojný Elegán, SkoroRasa a Štandard ulice

Nejde o začiatok vtipu, ale o súťažné kategórie augustovej výstavy orieškov a nepapierakov.

| Pozvánky | 16. 8. 2019

Peknou bodkou za koncom prázdnin môže byť deň strávený so psíkmi v parku Anička.

Nepodporuje množiteľov

Výstava orieškov a nepapierakov je zameraná najmä na krížence. „Pretože sú rovnako šikovné ako čistokrvné psy s preukazom pôvodu, avšak nemajú tak veľa príležitosti na expozície alebo súťaže. Zúčastniť sa môžu aj čistokrvní chlpáči „bez papierov“, a to z útulkov alebo zachránení z ulice. Nie od množiteľov. Snažíme sa upozorniť verejnosť, aby nekupovala lacné čistokrvné zvieratá bez preukazu a nepodporovala tak množiteľov, ktorí často chovajú psov v hrozných podmienkach,“ vysvetľuje Romana Šerfelová z košickej Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov (ÚVP). Výstava má taktiež zviditeľniť činnosť útulkov a inšpirovať k darovaniu domovu nechceným chlpáčom.

Kategórie

Krížence môžete prihlásiť max. do dvoch z dvanástich súťažných kategórií (Strapáčik, Východňarský ovčiak, SkoroRasa, Supermix 2 plemien, Roztomilé šteniatko, Salámista, MixColor, Prírodný úkaz, Dôstojný Elegán, Extrafliačik, Štandard ulice a Čierny barón). Pri čistokrvných psoch bez preukazu pôvodu bude hodnotený najkrajší vzťah medzi zvieraťom a majiteľom. Každý prihlásený chlpáč sa môže zúčastniť aj extra bláznivých kategórií Trubkovín a súťaží v kruhu Poslušnosť a sociálne správanie. Súčasťou programu budú kynologické ukážky, psie triky, skákací hrad, trampolína, maľovanie na tvár a tombola. Deti sa taktiež môžu povoziť na poníkoch a zároveň sa o nich aj niečo dozvedieť.

Psia show sa uskutoční 31. augusta v parku Anička so začiatkom pre divákov o 9:30. Diváci majú vstup zadarmo.

Záujemcovia sa s orieškami a nepapierakmi môžu prihlásiť do 29. augusta za poplatok 6 eur (jedna kategória)/10 eur (dve kategórie), príp. aj v deň konania za príplatok 3 eurá. Prihlášky a program nájdete na FB stránke Útulok ÚVP Košice, www.uvp.sk, ako aj na viacerých košických veterinárnych ambulanciách a v drobnochovateľských obchodoch. Výťažok z akcie poputuje útulku ÚVP na uhradenie veterinárnych nákladov.  

Redakcia

Foto: ÚVP


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Stretne sa Salámista, Dôstojný Elegán, SkoroRasa a Štandard ulice

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems