Škola voľnej grafiky vstupuje do druhého semestra

Slávnostnou júnovou vernisážou ukončili mladší i starší študenti Školy voľnej grafiky jej prvý semester. Momentálne prebieha prihlasovanie na druhý. Potrvá do 5. septembra a vítaní sú pokračujúci absolventi i nové tváre.

| K13 a VÝMENNÍKY, Kresby a karikatúry, Pozvánky, Umenie | 16. 8. 2019

Počas prvého semestra sa účastníci dozvedeli o histórii, vývoji a rozdelení grafiky, vyskúšali si tlač z výšky, zhotovovali vlastné formy pre tlač a na záver ich čakala aj vernisáž hotových grafík. „Druhý semester bude prístupný absolventom z predchádzajúceho kurzu, ako aj ostatným záujemcom. Jeho témou je voľná tvorba grafických listov a drobnej úžitkovej grafiky s podtitulom ručná tlač z výšky,“ vysvetľuje lektor Vladimír Kuruc. Prihlásení účastníci si zopakujú teoretickú časť z predchádzajúceho semestra, vyskúšajú si techniky drevorezu a linorezu, vyhotovia grafický návrh a vytvoria vlastné formy pre ručnú tlač.

V prípade záujmu kontaktujte kultúrnu mediátorku Výmenníka Štítová Beátu Andrejkovú na beata.andrejkova@k13.sk alebo 0918 937 332, a to najneskôr do 5. septembra. Cena je 50 € a zahŕňa materiál, 9 stretnutí (po 2 hodiny) a prácu lektora. Počet miest je obmedzený, max. 10 účastníkov.

Gabriela Mišurová

Foto: Tibor Czitó


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Škola voľnej grafiky vstupuje do druhého semestra

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems