Komunitná záhrada pri Výmenníku Wuppertálska oslavuje šesť rokov

Pestovatelia, záhradkári, obyvatelia sídliska KVP, lektori, dobrovoľníci… Ste srdečne vítaní na oslave šiestych narodenín Komunitnej záhrady. Začína sa 14. septembra o 15:00.

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 30. 8. 2019

Záhrada pri Výmenníku Wuppertálska obohacuje sídlisko KVP už šiesty rok. Umožňuje návrat k prírode aj v periférii mesta a aj vďaka nej sa budujú silné vzťahy medzi susedmi, obnovujú sa sociálne interakcie a zlepšuje sa životné prostredie. „V rámci nej motivujeme ľudí, aby sa vrátili k pestovaniu vlastnej zeleniny a ovocia. Získavajú pri tom nové skúsenosti a inšpirácie, spoznávajú ľudí a zlepšujú si zručnosti v záhradkárčení,“ vymenováva kultúrna mediátorka Zdenka Košová.

Hudba, jedlo aj kozmetický workshop

Narodeninový program začne 14. septembra o 15:00 slávnostným krájaním torty a verejným poďakovaním dobrovoľníkom a lektorom. Len vďaka nim záhrada každoročne úspešne prekvitá a prináša chutné plodiny. Pre návštevníkov je pripravený aj workshop s lektorkou Evkou, na ktorom si vyrobia prírodnú kozmetiku za dobrovoľný príspevok. Súčasťou oslavy bude aj koncert, grilovačka, potulka a farmársky trh s bylinkami, domácimi kompótmi atď.  

Vstup je voľný.

 

Komunitná záhrada vznikla v roku 2013. Pestuje sa v nej vyše 100 druhov rastlín – byliniek, ovocia a zeleniny. Pozostáva z 3 záhrad (prednej, strešnej a zadnej). Starajú sa o ne najmä nadšenci záhradkárstva a dobrovoľníci, ktorí sa chcú naučiť pestovať plodiny, zveľadiť prostredie a spoznávať rovnakých nadšencov prírody.

 

Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Komunitná záhrada pri Výmenníku Wuppertálska oslavuje šesť rokov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems