Hudba rockových legiend na dosah

Predpokladáme, že väčšina rockových fanúšikov sníva o koncertoch svojich idolov v rodnom meste, resp. kdekoľvek na Slovensku. Zvyčajne ostane len pri zbožnom prianí. Našťastie, košický Revival fest už po šiestykrát ponúkne najznámejšie songy svetových kapiel a navodí koncertnú atmosféru hudobných legiend ako AC/DC, Green Day či Deep Purple.

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 16. 8. 2019

Tohtoročné pozvanie do Amfiteátru prijala šestica slovenských kapiel.

Melodic rock-metalová formácia From The Six nemusí na Revival fest dlho cestovať, keďže pochádza z Košíc. Hudobne ju dodnes ovplyvňujú Avenged Sevenfold, Bullet for my Valentine, Bring me the Horizon či Guns and Roses. Okrem coverov spieva aj vlastné skladby a v budúcnosti plánuje nahrať demo aj prvé EP. Na festivale zahrá songy skupiny Mötley Crüe.

Z Prešova sa „dovalia“ legendárni Kabáti v zastúpení GeRock Kabát revival. Štvorica nadšencov pre český rock už štvrtý rok koncertuje s repertoárom známych aj menej známych pesničiek skupiny KABÁT. Jej prešovská kópia si uvedomuje zodpovednosť za skladby, ktoré by sa mali v maximálnej miere podobať na originálne songy.  

Formácia THE MINORITY – Green Day Tribute SK vznikla podobne ako iné revival kapely, a to z vášne i obdivu k originálu – v tomto prípade k americkej punk-rockovej skupine Green Day. Tridsiatku ich najväčších hitov predstavila trojica Slovákov na viacerých festivaloch, motozrazoch i kluboch nielen na Slovensku, ale aj v Čechách či Nemecku.

Keď sa spojí úsilie a nadšenie z austrálskej kapely AC/DC, výsledkom je slovenská verzia poctivého hardrocku v podaní AC/DC SK revival. O tom, ako to vedia rozbaliť slovenskí bratia Youngovci, sme sa mohli presvedčili niekoľkokrát. Kapela totiž každý rok patrí k hosťom košického Revival festu.

Hity viacerých hudobných legiend (Scorpions, Van Halen, Bon Jovi, Accept, Dio, Metallica, Judas Priest, Kiss, Deep Purple, Led Zeppelin…) nájdeme v repertoári coverovej košickej kapely Grey Dogs. Vznikla v roku 2011 a na jej koncertoch znejú prevažne rockové songy 80. rokov.

Začiatky dolnokubínskej formácie Oravia – Deep Purple Tribute Band from Slovakia sa spájajú s repertoárom Whitesnake, Rainbow, Scorpions, Black Sabbath, Pink Floyd i Deep Purple. Neskôr sa chalani zhodli, že najlepšie im „sedí“ Deep Purple, a tak si začali budovať reputáciu na tejto britskej hardrockovej kapele.

Revival show sa začne 7. septembra o 16:00 v košickom Amfiteátri. Vstupenky (5 € predpredaj/8 € v deň podujatia) zakúpite v Infocentre Delta na Kukučínovej 2, online na www.k13.sk alebo na Amfíku v deň festivalu od 14:00.

Redakcia

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hudba rockových legiend na dosah

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems