Dvojdňová letecká show na košickej oblohe

Jedno z najväčších podujatí v Košiciach opäť prinesie vzrušujúce nebeské predstavenia. Hrozí z nich bolesť krku, padanie sánky a originálny zážitok. Tohtoročné Košické letecké dni (7. a 8. septembra) si užijete aj s viacerými novinkami.

| Pozvánky | 16. 8. 2019

Tou najzásadnejšou je skutočnosť, že podujatie sa stáva viacdňovou záležitosťou. Hlavné dianie sa presunie blízko k runwayi košického letiska – na miesto, kam sa bežne bez letenky nedostanete. K veľkým lákadlám zaiste budú patriť defilé moderných a historických lietadiel. Na oblohe nad Košicami preletí, napríklad, úspešná sovietska stíhačka Jakovlev Jak–3, používaná od polovice druhej svetovej vojny či prvé prúdové lietadlo Aero L–29 Delfín, navrhnuté a vyrábané v Československu.

Akrobati v akcii

Program spestria špičkoví piloti svojím dychberúcim akrobatickým umením. Pozvanie prijali maďarský velikán Zoltán Veres a Poliak Maciej Pospieszyński. Bývalý hlavný rozhodca svetovej série Red Bull Air Race a tréner českej reprezentácie leteckej akrobacie Stanislav Bajzík sa v úlohe komentátora postará o to, aby divákom neunikla žiadna dôležitá pikoška o aktuálnom dianí nad ich hlavami.

Vstupenky na Košické letecké dni si môžete obstarať na mieste (5 €/osoba). Lacnejšie (za 4 €) ich nakúpite v predpredaji v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach a cez web www.kosiceregion.com. Deti do výšky 140 cm majú vstup zdarma.

Viktor Wurm


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dvojdňová letecká show na košickej oblohe

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems