Pohľad na lásku aj harmónia kvetov na výmenníkových výstavách

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 12. 7. 2019

Dvojvýstava talentovaných umelkýň – Denise Demjen a Vierky Vancákovej skrášli počas letných prázdnin priestory Výmenníka Štítová.

Vierka Vancáková sa v začiatkoch venovala kresbe uhlíkom a pastelom, postupne prešla k maľbe akrylom, olejom a akvarelom. Maľuje najmä zátišia a krajinnú tematiku. „Milujem prírodu, kvety. Pestujem ich, pozorujem, obdivujem ich krásu, dokonalosť, harmóniu a tú sa snažím preniesť aj do svojich prác,“ hovorí autorka. Vierka sa zúčastnila na niekoľkých plenéroch a vystavovala na viacerých kolektívnych výstavách. K umeleckej tvorbe sa dostala v roku 2011 na podnet výtvarníčky Ľubice Oberučovej.

Foto: archív Viery Vancákovej

Pohľad na život i lásku

Denise Demjen je mladou slovenskou maliarkou. Aj keď od detstva mala pozitívny vzťah k umeniu, aktívne sa mu začala venovať až v dospelosti. Od začiatku kariéry bola „pod krídlami“ akademického maliara Atillu Duncsáka. Bol jej hlavným tútorom a zároveň aj veľkou inšpiráciou. Témy príbehov, zachytených v jej moderne štylizovaných maľbách, vyjadrujú najmä pohľad na život, lásku a cítenie dnešného sveta. Využíva techniku maľby, kombinovanú akrylom a temperou.

Foto: archív Viery Vancákovej

Dvojvýstava s názvom Vízie a Mozaika objavov bude vo Výmenníku Štítová sprístupnená od 22. júla do 29. augusta, každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00 (okrem 30. júla – 8. augusta z dôvodu čerpania letnej dovolenky).

 

Gabriela Mišurová

Foto: archív Viery Vancákovej


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pohľad na lásku aj harmónia kvetov na výmenníkových výstavách

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems