Džezové lahôdky z Talianska, Poľska i Holandska

| Hudba, Kultúra, Pozvánky | 12. 7. 2019

Hudobné vystúpenia, výstava fotografií, prednášky, antikvariát, diskusné panely… to je len niekoľko bodov programu ôsmeho ročníka Hevhetia ShowCase – letného festivalu, zameraného na aktuálnu džezovú produkciu.

„V minulom roku sme premiérovo odskúšali koncept takzvaných ‚showcase‘ koncertov, teda krátkych prezentačných hudobných blokov v prítomnosti zahraničných džezových profesionálov – organizátorov festivalov, umelcov, recenzentov, novinárov, promotérov, majiteľov nahrávacích štúdií… Keďže sa nám tento model osvedčil, zopakujeme ho. Pre milovníkov džezu máme pripravených osem koncertov. Návštevníci Kasární/Kulturparku si môžu taktiež prezrieť výstavu fotografií World Jazz Photo, chystáme aj odborné prednášky a prezentácie HIFI audio techniky, na ktorých si diváci vyskúšajú prvotriednu zvukovú aparatúru v pavilóne AudioFeel. Pripravujeme antikvariát s hudobnými publikáciami a nosičmi, niekoľko diskusných panelov, nebude chýbať ani mediaart od DIGgallery. Je to skrátka hudobný happening,“ pozýva Tomáš Čižmárik, produkčný vydavateľstva Hevhetia, ktoré festival organizuje.

Súčasťou festivalu sú aj prednášky, diskusie a prezentácia špičkovej zvukovej techniky. Na foto riaditeľ vydavateľstva Hevhetia Ján Sudzina prednáša o rôznych zvukových formátoch.

Albumové premiéry

Účasť potvrdilo viacero zahraničných profesionálov. Vystúpi poľské zoskupenie MÓW, francúzske trio Nebula Machina, talianska formácia Francesco Bruno quartet a poľskí Backspace. Zaiste zaujme Big band Małopolski Ryszarda Krawczuka, ktorý sa predstaví s guinejským raperom a beatboxerom žijúcim v Holandsku Andym Ninvallom. Spolupracoval s hviezdami svetového formátu ako RUN DMC, Shabba Ranks či Candy Dulfer. Poľský klarinetista Szymon Klima vystúpi s projektom Folwark. Z domácej scény si diváci vypočujú Pavel Morochovič trio a Miloša Železňáka. Jedinečnosť festivalu podčiarkne až päť premiér CD, ktoré Hevhetia v tomto roku vydáva.

Poľský klarinetista Szymon Klima v zoskupení Improvision quartet.

Ôsmy ročník Hevhetia ShowCase sa uskutoční 17. – 18. augusta v priestoroch Kulturparku. Kompletný festivalový program je uvedený na webovej stránke www.hevhetiafest.sk.

Redakcia

Foto: Veronika Židová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Džezové lahôdky z Talianska, Poľska i Holandska

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems