Augustové Leto v parku s legendou jazzu

| Hudba, Kultúra, Pozvánky | 12. 7. 2019

Košický festival Leto v parku sa v tomto roku zameral najmä na slovenských účinkujúcich. Pozvanie do Kulturparku ich prijalo vyše 100, medzi nimi aj žijúca legenda Peter Lipa, rockeri z Korben Dallas, košickí Cha Bud!, klezmer kapely aj divadelné súbory.

1. august

11:00 Tajomstvo oceánu

Bábková inscenácia Divadla SpozaVoza prinesie príbeh o putovaní malej veľryby domov. Sama sa vydá na dobrodružnú cestu naprieč oceánom, počas ktorej získa mnoho zážitkov a priateľstiev. Vhodné pre deti od 3 rokov.

Vstupné: 3 €

Tajomstvo oceánu – Divadlo SpozaVoza. Foto: archív divadelného súboru

15:00 Tesla a priatelia

Hra vtipno-edukačným spôsobom rozšíri fyzikálne znalosti malých i veľkých divákov. Herci z Divadla SpozaVoza predstavia život slávneho vynálezcu Nikolu Teslu, Thomasa Alva Edisona či Marka Twaina. Od 3 rokov.

Vstupné: 3 €

 

2. august

19:00 – Cha Bud!

Košická osmička Cha Bud! už vyše osem rokov baví publikum originálnymi vlastnými kompozíciami a žánrovou zmesou jazzu, groove, tanečného funku, d´n´b či dubu. Vystupovala na Bratislavských jazzových dňoch a robila predkapelu legendárnemu basgitaristovi Richardovi Bonovi. Názov skupiny v rómčine znamená Zjedz veľa! V minulom roku debutovala albumom Nice to Eat You.

 

20:00 – Zuzana Mikulcová band

Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová sa v roku 2010 stala víťazkou súťaže Nové tváre slovenského jazzu a taktiež spievala v kapele Sanyland. Študovala spev, skladbu a aranžovanie populárnej hudby na pražskom konzervatóriu. Predstavila sa aj v televíznom programe Legendy popu. So skupinou predskakovali britskému spevákovi Jamesovi Bluntovi v bratislavskom NTC a s piesňou Istý pocit získali druhé miesto na 30. ročníku pesničkárskej súťaže Košický zlatý poklad.

 

21:00 – Peter Lipa

Legenda či najvýznamnejšia osobnosť slovenského jazzu – aj takéto prívlastky sa spájajú s Petrom Lipom. Spevák, skladateľ, moderátor, dramaturg a promotér Bratislavských jazzových dní prijal pozvanie na košické Leto v parku. Svojej povesti neostane nič dlžný a diváci si vypočujú koncert s prvkami bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu.

Vstupné: 12 € v predpredaji/15 € v deň podujatia.

Peter Lipa. Foto: archív speváka

 

4. augusta

15:00 – Cililing: Čarovná muzika

Syn chudobných rodičov sa vyberie do sveta, kde si nájde prácu, získa čarovné husličky a píšťalku a… koniec sa dozviete v prvú augustovú nedeľu v Kulturparku na pódiu Golf. Predstavenie zahrá prešovské divadlo pre deti Cililing. Pôjde o interaktívnu rozprávku z ľudovej slovesnosti, doplnenú mnohožánrovou hudbou – slovenský folklór, populárna pieseň, Montiho čardáš… Malí diváci zistia, že proti zlu sa dá bojovať dobrotou a fígľami. Vstupné: 3 €

 

6. augusta

19:00 – Unplugged v Pape: Homes
Spevák, songwriter a producent Homes začínal produkovaním inštrumentálnej hudby. Debutoval pred tromi rokmi songom Youth s raperom Egom. V roku 2017 s ním opäť spolupracoval, a to produkciou skladby Keď Prídem Domov na Egovom albume Precedens. Následne hosťoval na Precedens Tour. Okrem vlastných koncertov produkoval piesne pre viacerých popových a rapových interpretov.
Vstupné: voľné

 

8. augusta
19:00 – Diego

Bratislavská indie-rocková formácia hrá od roku 2004, pričom v krátkom čase im vyšiel prvý singel I Know Myself a debut Diego. Ich druhá štúdiovka Peripheries sa stala albumom roka 2009 v ankete Radio_Head Awards. Okrem sólových koncertov či festivalov sa predstavili aj ako predkapela Editors či Zita Swoon. Po osemročnom čakaní vydali  koncom roka 2017 tretie CD Et In Arcadia Diego, na ktorom nájdete single A time for everything a What Now? Počas festivalmi nabitého leta sa predstavia aj na tom kulturparkovom.   

 

20:00 – Bad Karma Boy

Kombináciu rocku, folku, indie a psychedelického popu predstaví slovenská kapela Bad Karma Boy. Debutovala rovnomenným albumom na jar 2013, ktorý sa ocitol v niekoľkých výročných česko-slovenských rebríčkoch najlepších nahrávok. Chytľavé pesničky a slovenské texty sprevádzali nástroje ako omnichord, vibrafón, ondes či kalimba. Užili si ich aj návštevníci Pohody, Grape, Colours of Ostrava či Tallinn Music Week. Zatiaľ poslednú štúdiovku vydali v roku 2017 s názvom Prekrásny nový svet.

 

21:00 – Korben Dallas

Bratislavská kapela sa na našej hudobnej scéne pohybuje už devätnásty rok. Pôvodne vznikla ako projekt art-rockovej skupiny Appendix. V roku 2015 získala Krištáľové krídlo v kategórii Rock Pop Jazz za album Banská Bystrica. Doteraz vydala šesť CD, posledné Bazén v tomto roku. Formáciu tvorí trojica v zložení Juraj Benetin, Lukáš Fila a Igor „Ozo“ Guttler. Pravidelne hosťujú na viacerých slovenských i českých festivaloch, na košickom Lete v parku zahrajú 8. augusta.

Vstupné: 12 € v predpredaji/15 € v deň podujatia.

Korben Dallas. Foto: Tomáš Benedikovič

 

10. augusta

19:00 – Mojše Band

Autentická kapela reprezentuje židovskú hudobnú tradíciu z regiónov bývalej rakúsko-uhorskej monarchie. Účinkovala na mnohých prestížnych scénach ako Jewish Culture Festiwal Krakow ale i Mazal tov Košice, KlezMORE – Wien, Tachana HaRishona –Jeruzalem, Šamajim – Třebíč, Simcha – Wroclaw, Pohoda… Medzi významné projekty patrí spolupráca s Abraham Geiger Collegue v Berlíne či komunitou Beit v Krakowe. Mojše Band je finalistom Celosvetovej súťaže židovskej hudby v Amsterdame (2017) a držiteľom prestížnej YoutubePRIZE tejto súťaže (2018, 2019).

 

20:00 – Kaschauer Klezmer Band

Hudobné zoskupenie vzniklo v Košiciach v roku 2011. Jeho repertoár tvorí klezmerová hudba s folklórnymi hudobnými tradíciami východnej Európy, Balkánu, Slovákov i Rómov. Piesne obohacuje prvkami klasickej i modernej hudby a zároveň upravuje v rôznych rytmoch – polka, valčík, inštrumentálne skladby, inšpirované balkánskou, ruskou a arabskou melodikou. Kapela sa zúčastňuje na výstavách s tematikou holokaustu a židovskej kultúry. V roku 2015 vydala svoje prvé CD s názvom L’Chaim (Na život).

Kaschauer Klezmer Band. Foto: archív kapely

 

21:00 – Preßburger Klezmer Band

Ide o prvú slovenskú formáciu (1995), inšpirovanú emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy. Jej vystúpenia prinášajú mix židovskej, balkánskej a orientálnej hudby, slovenského a rómskeho folklóru. Patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music. Nahrala päť albumov a za sebou má mnoho úspešných spoluprác na filmových i divadelných projektoch. Preßburger Klezmer Band spolupracuje so známym poľským interpretom židovských piesní André Ochodlom  aj s arménskou speváčkou, klaviristkou a skladateľkou Karine Sarkisjan.

Vstupné: 8 € v predpredaji/10 € v deň podujatia.

 

11. augusta

15:00 – Ako sova líške bájky čítala

Prešovské Bábkové divadlo Babadlo uvedie rozprávku zo zvieracej ríše, v ktorej sa snúbi niekoľko príbehov známeho gréckeho bájkara Ezopa. V jeho bájkach je častým hrdinom líška. Tentokrát ju bude sprevádzať aj múdra sova. Spoločne divákov poučia a zabavia veselými pesničkami.

Vstupné: 3 €

 

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Augustové Leto v parku s legendou jazzu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems