SĽUK a Štefan Štec v košickom Amfiteátri

| Pozvánky | 3. 6. 2019

Pri príležitosti 70. výročia vzniku chystá SĽUK jedinečný program s veľkoplošnou projekciou unikátnych archívnych materiálov.

Výberové predstavenie s názvom 70 rokov prezentuje diela viacerých umelcov, ktorí v minulosti tvorili pre SĽUK. „Program mapuje aj rôzne umelecké prístupy k spracovaniu tradičného tanečného materiálu. Obohatením sú projekcie archívnych dokumentov,“ prezrádza umelecký vedúci Stanislav Marišler. Dodáme, že vystúpi tanečný súbor, ľudová hudba a spevácka skupina, t. j. približne 45 účinkujúcich.

Na košickej oslave 70. narodenín vystúpi aj spevák Štefan Štec. „Je výborný interpret ľudovej piesne a tanca, už dlho vnímame jeho úspechy aj rastúcu popularitu a mediálny záujem v posledných rokoch,“ chváli košického speváka Marišel a pozýva 15. júna o 19:00 do Amfiteátra.

Oslavy 70. výročia založenia SĽUK-u vyvrcholia v jeseni premiérou programu Triptych. 

Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) vznikol v roku 1949. Jeho hudobný profil najviac ovplyvnil Alexander Moyzes, Eugen Suchoň, Ján Cikker, Svetozár Stračina či Tibor Andrašovan. Medzi nezabudnuteľných interpretov SĽUK–u patrí Ján Berky, Heda Melicherová, bratia Ševčíkovci a Antalíkovci, Rinaldo Oláh a ďalší.

Redakcia
Foto: Ctibor Bachratý


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: SĽUK a Štefan Štec v košickom Amfiteátri

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems