Nebojme sa cestovať samé

| Cestovanie | 28. 6. 2019

Asi viaceré chceme cestovať a spoznávať iné kultúry. Ale ak nemáme s kým, radšej ostaneme doma, lebo si netrúfneme na sólo turistiku. Ako na ňu? Prezradia štyri cestovateľky na ženskom workshope Idem sama vo Výmenníku Štítová.

 

„Poznám veľa dievčat, ktoré si neplnia sny a stačil by len správny impulz. Viem, že úspešne zvládnutá sólo cesta posunie človeka dopredu a želám si, aby ženy nabrali odvahu a bojovali za seba. Máme strach z vecí, ktoré nepoznáme – preto tento workshop,“ vysvetľuje organizátorka Patrícia Mrázková.  

 

Foto: archív Patrície Mrázkovej

 

Štvorica príbehov

Návštevníčky si vypočujú štyri prednášky. Prvú povedie Patrícia na tému Prečo ísť sama? Predstaví cestovanie zo psychologického hľadiska. Po nej vystúpi Jaroslava Bereščíková, ktorá sa podelí o praktické tipy na prípravu sólo cesty. Marta Rajková cez príbehy a skúsenosti prevedie účastníčky vyše tuctom ázijských krajín. V závere workshopu prebehne online rozhovor so Zuzanou Rabatinovou o jej potulkách po odľahlých kútoch Ázie a Austrálie.

Lístky na workshop (6. júla od 14:00 do 19:00) kúpite online prostredníctvom facebookovej udalosti za 15 €. V cene je aj občerstvenie a malé prekvapenie.

 

Patrícia Mrázková má 26 rokov a pracuje ako dátový špecialista a freelancer. Od marca 2019 organizuje stretnutia košických cestovateľov s cieľom inšpirovať sa navzájom. Cestuje každý mesiac a jej najdlhšia púť bola na Camino de Santiago, kedy prešla okolo 800 km.

 

Gabriela Mišurová

Foto: archív Patrície Mrázkovej


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nebojme sa cestovať samé

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems