Nákupom na Blšáku pomôžete psom i mačkám

| Pozvánky | 3. 6. 2019

Pozývame na tretí Blšák na pomoc zvieratám. Výťažok poputuje na nákup krmiva, antiparazitných prípravkov aj veterinárne ošetrenia.

Nápad zorganizovať Blšák vznikol v minulom roku, keď OZ Psy ulice a OZ Srdce pre mačky bojovali s nedostatkom financií. „Obe organizácie zachraňujú a hľadajú domovy nájdeným, nechceným, ohrozeným, opusteným či týraným zvieratám a svoju činnosť financujú zo získaných peňazí. Preto sa snažíme vymyslieť stále niečo nové, čo ľudí osloví. Blšák sa ukázal ako obľúbený projekt pre darcov aj kupujúcich. Ceny začínajú od 0,50 centov, ale nájdu sa, samozrejme, aj trošku vyššie, ak je tovar nový či značkový. Čo sa nepredá, posunieme na charitu, do detských domovov i ľuďom v núdzi v spolupráci s ďalšími organizáciami,“ hovorí organizátorka Janka Doksanská z Pet shopu na Zborovskej 6, kam môžete doniesť veci na Blšák do 8. júna do 17:00.  

Foto: súkromný archív J. Doksanskej

Čo môžeme darovať/kúpiť?
Nové aj použité oblečenie, obuv, platne, porcelán, kabelky, knihy, sošky, bižutériu, staré platne, hračky, veci bežnej spotreby… Všetko darované musí byť čisté/vypraté.

Výťažok z minuloročného Blšáku bol 2398 eur a pomohol zaplatiť dlhy za veterinárne ošetrenia, kastrácie a operácie zvierat. Prekonáme túto sumu v nedeľu 16. júna od 10:00 do 16:00 v Pivárni Záhrada na Kukučínovej 13?

Foto: súkromný archív J. Doksanskej

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nákupom na Blšáku pomôžete psom i mačkám

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems