Na košické LEPORELO príde Miro Jaroš i Dano Heriban

| Kultúra | 3. 6. 2019

Leporelo nie je len harmonikovo skladaná kniha, ale aj názov dvojdňového detského festivalu, plného hudby, tanca, zábavnej vedy, techniky i módy. Uskutoční sa 29. – 30. júna v priestoroch Kulturparku.

 

Festival má podnietiť detskú fantáziu. „Záleží nám na tom, ako vychovávame naše deti a čo im odovzdáme. Pripravili sme pre ne veľkú dávku tvorivosti, zábavy, učenia hrou a všetkého, čo patrí k výchove detí,“ hovorí Zuzana Aichová, organizátorka podujatia.

 

Lezenie, varenie i čítanie

Malí návštevníci si vyskúšajú zdravú a chutnú školu varenia, tvorivé čítanie, maľovanie, canisterapiu, požiarnickú show, lezeckú stenu, športové aktivity i súťaže. V sobotu 29. júna vystúpia Paci Pac, Ujo Ľubo a Junior, Fíha Tralala a Babyband. Thomas Puskailer s Ondrom Antálkom predvedú hudobnú ecoshow. Tárajko a Popletajka pokrstia svoje nové CD. Sprievodný program zahŕňa hru Guľko Bombuľko v podaní Bábkového divadla v Košiciach a čítanie detskej knižky s Paci Pac. V nedeľu 30. júna prijali pozvanie Smejko a Tanculienka, kúzelník Talostan, DS tanečné štúdio, Dano Heriban aj Miro Jaroš. Opäť vystúpi košické bábkové divadlo, tentokrát s rozprávkou Janko Hraško a iné hraškoviny.

Burza kníh i workshop s Janou Polak

Počas oboch dní si najmenšie deti môžu oddýchnuť v detskom kútiku, väčšie iste zaujme oddychová zóna s knihami (zabezpečuje Knižnica pre mládež mesta Košice s kníhkupectvom Martinus) a tvorivou dielňou, ale aj divadelný, hudobný či módny workshop. Práve na ňom ponúkne známa košická návrhárka Jana Polak tvorivý a ekologický pohľad na módu. Malým festivalovým návštevníkom zároveň pomôže vyrobiť vlastné kúsky oblečenia. Tím neziskovej organizácie Deťom s rakovinou pripraví hru s lekárskou témou, zatiaľ čo dobrovoľníci a odborníci sa s rodičmi porozprávajú o liečbe malých onkopacientov.

 

Špeciálna sušienka

Festival vytvoril v spolupráci s AHA cookies špeciálnu sušienku LEPORELO. „Výťažok z predaja venujeme neziskovej organizácii Deťom s rakovinou, konkrétne na projekt výjazdovej ambulancie. Je dôležitý pre malých onkopacientov z celého Slovenska a ich rodičov, keďže vďaka nemu nebudú musieť merať cestu do Bratislavy a stráviť aj niekoľko hodín v čakárni na kontrolné výsledky, navyše so zbaleným kufrom a neistotou, či ich pustia domov, alebo budú musieť ostať v nemocnici,“ dodala Aichová.

Špeciálna sušienka LEPORELO.

Podrobnosti nájdete na www.leporelofestival.sk a www.k13.sk. Lístky zakúpite cez sieť Ticketportal.

 

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na košické LEPORELO príde Miro Jaroš i Dano Heriban

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems