Kruh ženstva

| Tipy z redakcie | 3. 6. 2019

„Milé žienky (nášho rodu),

je opäť čas začať sa radovať. Myslím si, že sme zvážneli viac, než nám to pristane. Je načase vypustiť paru, odstrániť vážnosť a uvedomiť si, že nič nie je také predôležité, ako sa zdá. Všetko ide podľa Božieho plánu a my, ženy, sme stelesnené potešenie a hedonizmus. Tak zvoľnime tempo a nechcime už byť dokonalými matkami, pestúnkami, manželkami, milenkami… Vráťme sa k svojej podstate, a to Radosti z Bytia! Vzduch – Slnko – Tanec – Sloboda – Viera v božské vedenie.“

 

V takomto znení mi prišla sms-ka od mojej sestry s dodatkom, že si musíme ASAP zorganizovať rodinný ženský kruh. Opakovane si ju čítam a mám pocit, že nepísala len mne a mojej mame, ale aj všetkým vám, ostatným dámam. Lebo stretnúť uvoľnenú a vytešenú dievku, tak ozajstne do špiku kostí, sa nestáva často. Väčšinou sa za úsmevom skrýva únava, nedoriešené vzťahy, ubolená duša… Hm, ani nechcem pokračovať. Pritom to tak nemusí byť, veď radosť vyviera z hĺbky človeka. A tak sme pre záchranu seba, nášho ženského rodinného pokolenia, ale aj sesterstva celosvetovo zorganizovali trojgeneračný „sabat“. A to prekvapivo rýchlo, v malebnej chalúpko-záhradke pri ohni počas splnu. Kde je veľká vôľa, tam sa prekonávajú prekážky a dejú zázraky.

 

Nešlo o nič nákladné, ani ezotericky prešpekulované. Len byť spolu, s rodnou sestrou, mamou, takmer trojročnou dcérou, v sukniach tancovať bosé na tráve, viachlasne spievať pri ohni, rozhovormi sa očisťovať a v plameňoch spáliť staré krivdy, smútky. Posilniť to dobré v nás a vyhnať chmáry, navibrovať sa slnečnými lúčmi a mesačným svitom, hovoriť, mlčať a plynúť. Malú ženu unaviť celodenným neorganizovaným pohybom na vzduchu, inšpirovať ju k sebaláske a naučiť sa od nej znova jasať z drobností. Živiť sa dobrým jedlom a pitivom, neobmedzene veľa sa smiať, odhodiť masky, byť sebou. Bolo to prirodzené, krásne, temperamentné, aj s malými nedorozumeniami či napätím, no o to autentickejšie, bez pretvárky, pózy, vynútenej (po)slušnosti, napriek tomu s láskavým ohľadom a toleranciou. Tak, ako to má byť.

 

Keď len trošku chcete, nečakajte, neváhajte, zoberte „svoje sestry“ pokrvné či zo zväzku priateľského a vyrazte mimo mesta do lona prírody na jednu či dve noci. Bude to dar pre vás, vaše deti i mužov, lebo len z plného pohára môžete dávať iným.

Text a foto: Lucia Radzová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kruh ženstva

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems