Aké bude leto na košických sídliskách?

| Nezávislé centrá | 28. 6. 2019

Výmenníky neoddychujú ani počas letných prázdnin a okrem pravidelných komunitných podujatí pripravujú viaceré aktivity pre obyvateľov a turistov Košíc.  

 

Výmenník Štítová

V Starom Meste bude od 1. do 18. júla prebiehať výstava trojrozmerných obrazov s názvom Svet v 3D. Diela pochádzajú od talentovaného Michala Morvaya (1957). Fotografovaniu sa venuje od štrnástich rokov. Začínal čiernobielymi snímkami, v roku 2010 ho zaujala nová technológia fotografovania vo formáte 3D, ktorej sa venuje dodnes.

 

Výmenník Wuppertálska

Začiatok prázdnin na KVP bude patriť najmä starostlivosti o záhradku. Stretnutia dobrovoľných záhradkárov sú naplánované na každý pondelok (od 10:00 do 12:00) a štvrtok (od 14:00 do 16:00). Ak sa k nim chcete pridať, nezabudnite si potvrdiť termín s kultúrnou mediátorkou Zdenkou Košovou na 0908 965 249. Pozývame aj na letné vydanie BylinKE, kde si 11. júla spolu s lektorkou Monikou vyrobíme z prírodných ingrediencií vlastný parfum a zistíme, čo je jeho základ, hlava a srdce. Výmenník cez leto využije okrem interiéru aj svoju strechu. Sociálne divadlo Hopi hope na nej odohrá 12. júla o 18:00 rozprávku Jiřího Wolkra pre deti od 11 rokov a po nej aj hru Mafiáni, určenú dospelým divákom. Pre obyvateľov sídliska bude 19. júla pripravené letné kino v réžii MČ KVP.

 

Z komunitnej záhrady KVP. Foto: Michaela Grlická

 

BylinKE. Foto: Tibor Czitó

Výmenník Jegorovovo

Na Furči pokračuje program Výmenníka Jegorovovo bez zmeny. Aj cez leto budú pripravené stretnutia latino a orientálnych tancov, power jogy, lukostreľby a koŠikých ohňarov. Presné časy podujatí nájdete na webovej stránke www.vymenniky.sk.

 

Výmenník Ľudová

Graffiti škola taktiež neoddychuje. Ak sa chcete naučiť kresliť a maľovať graffiti, stačí sa zastaviť na Terase u Martina Marka.

 

Výmenník Brigádnická

Tancovať s Flekom neprestaneme ani v lete. Ak patríte k nadšencom tanca a chcete sa naučiť nové prvky, pozývame na stretnutia každú stredu od 18:00 do 19:30. V prípade horúčav v interiéri Výmenníka sa „flekoši“ presunú do Kulturparku. O zmene budú informovať na svojej facebookovej stránke.

 

Výmenník Obrody

Leto je ideálne aj na učenie a zdokonaľovanie sa v ručných prácach. Pridajte sa ku skupine tvorivých Košických Terasaniek každú stredu a v piatok od 15:30.

 

Košické Terasanky. Foto: Zuzana Rohaľová

 

Výmenníky sú kultúrno-spoločenské centrá na piatich sídliskách. Podporujú najmä rozvoj komunít a skupín, vznik nových umeleckých diel a spoluprácu umelcov s miestnymi obyvateľmi.

 

Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Aké bude leto na košických sídliskách?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems