15. júna bude Fest čierny deň

| Pozvánky | 3. 6. 2019

Slovenské i zahraničné pražiarne, cupping, prednášky, diskusie i neoficiálne majstrovstvá Košíc v príprave filtrovanej kávy = festival výberovej kávy v kaviarni BØLGE. na Alvinczyho ulici.

 

Foto: Michaela Hamranová a Jakub Sobota

„Fest čierny deň má priblížiť kultúru výberovej kávy i rôznorodosť kávového sveta a ukázať, aké jednoduché a dostupné môže byť pitie naozaj kvalitnej kávy. Plánujeme privítať sedem až osem pražiarní. Každá predstaví svoje kávy, pripravené na espresso, aj alternatívne metódy prípravy,“ hovorí spoluorganizátorka Michaela Hamranová. Festival opisuje ako ,revolúciu‘ na košickej kávovej scéne a privítanie tretej kávovej vlny v meste, t. j. povýšenie pitia kávy na istú formu umenia. „Jednoducho povedané – oslavujeme to, že aj v Košiciach postupne rastie záujem ponúkať a piť kávu, ktorá je v zahraničí štandardom.“

 

Program (9:00 – 19:00)

Okrem ochutnávok budú pripravené aj panelové diskusie, workshopy a prednášky, zamerané na stav a rozvoj kávovej kultúry aj trhu. „Vysvetlíme, čo je výberová káva a prečo je dôležité o nej hovoriť. Očakávame, že najviac netradičné budú pre návštevníkov filtrované kávy a všetko, čo k nim patrí. Väčšina zákazníkov je stále orientovaná na nápoje na báze espressa, a práve preto budú môcť na festivale vyskúšať i čokoládovo-orieškové brazílske kávy aj šťavnaté a ovocné Kene,“ vymenováva Hamranová.

 

Majstrovstvá v príprave kávy

K headlinerom festivalu patrí kávová súťaž. Zapojiť sa do nej môžete online registráciou (na mieste nebude možná), a to pomocou formulára, ktorý nájdete na Facebooku Fest čierny deň. Pravidlá sú jednoduché – pripraviť chuťovo najzaujímavejšiu kávu pomocou metódy Hario V60. Porota bude hodnotiť vždy trojicu pripravených nápojov a jeden z nich postúpi do ďalšieho kola. Víťaz získa viacero cien vrátane kávy a užitočných vecí na jej prípravu.

Foto: Michaela Hamranová a Jakub Sobota

Eva


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: 15. júna bude Fest čierny deň

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems