Tri spôsoby, ako sa dostať na Art Film Fest

| K13 a VÝMENNÍKY | 17. 5. 2019

27. ročník Art Film Festu prinesie do Košíc to najlepšie zo súčasnej svetovej kinematografie. Sprievodný program ponúkne od 14. do 22. júna viacero zaujímavých diskusií, prednášok, ale aj koncertov, výstav či autogramiád známych osobností – stačí si „namiešať“ podľa vlastnej chuti. Odporúčame zopár možností, ako sa na festival dostať.

Foto: Art Film Fest

Cinepass
Cinepass je voľnou permanentkou, oprávňujúcou k vstupu na všetky verejné predstavenia festivalu v Košiciach. Okrem toho, že ušetrí peniaze aj čas, ktorý by návštevníci strávili kúpou jednorazových vstupeniek, má ešte niekoľko ďalších výhod. Zrejme najvýraznejšou z nich je možnosť rezervácie miesta v kinosále, ktorá pri kúpe jednorazových lístkov nie je možná. V online predpredaji sú viaceré druhy zvýhodnených cinepassov – okrem klasických permanentiek si môžete vybrať študentské či seniorské, alebo cinepassy pre kratší pobyt, pokrývajúce tri festivalové dni podľa vlastného výberu. K dispozícii je tiež špeciálny cinepass Klubu priateľov Art Film Festu. Okrem štandardných výhod ponúka aj celoročný bonus v podobe zľavy na filmové predstavenia v partnerských kinách festivalu v Košiciach a Bratislave. O presných podmienkach a výhodách sa dočítate na webstránke festivalu.

 

Súťaže

Cinepass môžu filmoví nadšenci vyhrať vo viacerých súťažiach, pripravených v spolupráci s mediálnymi partnermi. Stačí chodiť s očami aj ušami otvorenými, prípadne sledovať sociálne siete festivalu – Facebook, Instagram či Twitter. Keďže je Art Film Fest najväčším slovenským filmovým podujatím, môžete sa naň dostať aj nakrútením vlastného diela. Aktuálne môžu slovenskí filmári prihlasovať svoje snímky na Festival Azyl, medzinárodný online festival 1 až 5-minútových filmov. Víťazné diela budú vyhlásené práve počas Art Film Festu. Cinepassy môžete vyhrať aj v poeticky nazvanej súťaži RECfruit, určenej filmárom do 26 rokov. Bližšie info nájdete na www.artfilmfest.sk.

Foto: Art Film Fest

Dobrovoľníctvo

Žiadne veľké podujatie, a teda ani Art Film Fest, by nemohol fungovať bez pomoci dobrovoľníkov. Môže sa medzi nich zaradiť ten, kto v čase začiatku festivalu dovŕši minimálne 16 rokov a má záujem získať praktické skúsenosti s organizovaním podujatí na najvyššej úrovni, a to v priateľskom duchu a s množstvom jedinečných zážitkov. Podmienkou je ovládanie cudzieho jazyka, ochota pracovať aj v nočných hodinách, zodpovednosť, dochvíľnosť a spoľahlivosť. Dobrovoľníci budú poskytovať bližšie informácie o festivale, kontrolovať vstupy do kinosál, starať sa o priestory kín a vypomáhať na sprievodných aktivitách. Získajú akreditáciu, oprávňujúcu na vstup na celý festival, pozvánku na záverečnú recepciu, možnosť ubytovania v stanovom mestečku zadarmo, ale aj darčekový balíček od festivalu či kupón na jeden cinepass navyše. Prihláška s podrobnosťami je online na stránke Art Film Festu.

 

Peter Gašparík, Art Film Fest


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tri spôsoby, ako sa dostať na Art Film Fest

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems