Pohľadnice z byliniek

| K13 a VÝMENNÍKY | 3. 5. 2019

Raz mesačne sa vo Výmenníku Wuppertálska uskutočnia tvorivé diele so zameraním na prírodnú kozmetiku, úžitkové i dekoračné predmety a kulinárske dielničky s využitím čerstvých záhradných byliniek.  

 

Prvé tvorivé bylinkové stretnutie sa uskutoční 16. mája o 16:30 na tému rastlinných pohľadníc. Každý účastník si vyrobí viaceré a s využitím rôznych techník podľa vlastného výberu, napr. klasická kresba, maľba akvarelom, odtláčanie listov či celých rastliniek, lepenie vylisovaných byliniek a kvietkov…

Vstupné je 4 eurá/dospelá osoba, dieťa do 12 rokov zaplatí 1,50 eur (zdarma, ak bude pracovať spolu s dospelým). V cene vstupu je zahrnutý materiál. Počas tvorivých dielní bude pre účastníkov pripravený nápoj z čerstvých byliniek a čaj.

 

Je potrebné prihlásiť sa mailom na eva8030@gmail.com alebo telefonicky na 0907 860 734.

Foto: archív E. Bombarovej

Eva Bombarová viedla workshopy a prednášky BylinKE v roku 2017 a 2018. S menšou prestávkou sa k bylinkovým aktivitám opäť vrátila, tentokrát vo forme tvorivých dielní. Bylinky ju sprevádzajú od detstva, ktoré strávila na dedine. S mamou a babkou chodievala na lúky alebo do lesa zbierať rôzne liečivé rastliny aj lesné plody a naučila sa ich rozoznávať. Ďalšie druhy byliniek zase pomáhala pestovať na záhradke. Vo voľnom čase sa venuje aj výtvarnej tvorbe.

Text: Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pohľadnice z byliniek

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems