PEROHRYZ 2019 – hľadanie správnych ciest

| Súťaže | 17. 5. 2019

Aj tento rok sme hľadali správnu cestu. Naša škola sa už druhýkrát zúčastnila slávnostného vyhodnotenia súťaže Perohryz, ktorá je určená pre nás – novinárov juniorov. Hľadali sme správnu cestu k budove, v ktorej sa vyhodnotenie konalo. V tomto asi máme smolu. Keďže nie sme z Košíc, nevieme sa v nich dobre orientovať. Blúdime po meste, pýtame sa rôznych ľudí na cestu, vchádzame do slepých ulíc, odkiaľ sa musíme vrátiť, aby sme našli správnu cestu. Takto spoznávame mesto. Pri písaní článkov je to úplne to isté. Často sa v nich pri písaní strácame a vchádzame do slepých ulíc. Takže sa musíme odtiaľ vrátiť, vyškrtať odsek a začať odznova.

Redaktorky školského časopisu SRDCE v uliciach Košíc.
Foto: Ľubomír Baloga

Aby sme napísali dobrý článok, musíme sa pýtať aj iných ľudí, komunikovať s nimi, robiť s nimi rozhovory. Hľadáme správne cesty k témam, ktoré by zaujali, prípadne aj pobavili. Opačne, porotcovia hľadajú správne cesty, aby vedeli dobre a spravodlivo vyhodnotiť súťaž.

Každý z nás sa stále učí. Pomohol nám aj workshop – rozhovor s porotcami. Poradili nám, pochválili aj skritizovali naše školské časopisy. Učíme sa. Každý z porotcov mal na náš časopis iný názor a dal nám rôzne rady. No nielen od nich si môžeme zobrať rady a nápady. Sme to my navzájom a naše časopisy. Z každej takejto recenzie si môžeme vziať ponaučenie, aby sme vedeli naše príspevky písať profesionálnejšie. Dôležité je ale robiť a písať všetko srdcom.

Foto: Edita Hilgartová

Timea Kicková (VII. tr.), SRDCE – školský časopis ZŠ sv. Jána Krstiteľa, Spišské Vlachy


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: PEROHRYZ 2019 – hľadanie správnych ciest

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems