Otvárame záhradu pre zvedavcov

| K13 a VÝMENNÍKY | 17. 5. 2019

Komunitná záhrada pri Výmenníku Wuppertálska sa 1. júna po druhýkrát zapojí do Víkendu otvorených parkov a záhrad. Vítaní sú amatérski aj profesionálni záhradkári, pestovatelia, milovníci prírody a čerstvého vzduchu.

 

Tento rok chce komunitná záhrada ukázať, ako funguje a prečo je osožná a blahodarná pre sídlisko.

 

Potulka, handmade a bylinkový workshop

Otvorenie začne o 14:00. Návštevníkov čaká prehliadka zaujímavých zákutí záhrady a dobrovoľní záhradkári Katka a Radko ich oboznámia s rastlinami. Od 15:00 bude pripravené aj malé občerstvenie so zdravými nápojmi a pochutinami zo záhrady. Deň ukončíme workshopom, na ktorom si ukážeme lacnú a rýchlu prípravu vlastnej bylinkovej kozmetiky. Počas podujatia budú vystavené aj handmade produkty od lektorov pôsobiacich v Komunitnej záhrade.

 

Cieľom projektu Víkend otvorených parkov a záhrad je atraktívnym spôsobom prezentovať hodnoty zeleného dedičstva a zapájať ľudí do jeho aktívnej ochrany. Podujatie má medzinárodný charakter a je súčasťou celoeurópskej iniciatívy sprístupňovania parkov a záhrad verejnosti. V roku 2018 sa do neho na Slovensku zapojilo 96 verejných a súkromných záhrad.

 

 

Text: Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Otvárame záhradu pre zvedavcov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems