Opäť hygge

| Deti | 3. 5. 2019

O materskom hygge s batoľaťom som písala presne pred dvoma rokmi. Vôbec nechápem, kde sa podel ten čas, no hygge s malou predškôlkarkou je značne iné. Prebdené noci trvajú večnosť, ale roky bežia sťa kone. ĎIOOKO! Ako hovorí naša L.

 

Bublifuk – a.k.a. úžasný vynález. Decko reve, že mu ho nedáte. Keď ho dáte, vyleje ho. A reve. Ak fúkate vy a praskne vám bublina na čerstvo vypratej vetrovke, je z toho fľak jak delo. A revete vy. Ale aj tak. Bublifuk zbožňujem(e), lebo nás ponára (pri kuse šťastia) do meditatívnej chvíľky. Cez meňavé bublinky pozorujeme belasé nebo. Sivé „predzimie“ menia na surreálnu krajinu. Navyše, košický vietor urobí vyfukovanie za nás, a tak ho stačí držať a tešiť sa, že sme sa na chvíľu ocitli vo filme Sofie Coppoly.

 

Jazierko – konkrétne to v Mestskom parku, plné káčerov, koi kaprov a lekien, ručí za kombináciu relaxu a prírodovedy. Dieťa šťastne sedí na konci móla, nohy spustené k vode s mamou v pevnom objatí. Lebo viete, že malému dieťaťu sa nedá veriť, keď sa nadchýna stále novou zlatou rybkou či kačkou.

 

Hojdačka – je naša spoločná topka zo všetkých atrakcií akéhokoľvek ihriska. Ideálne „dvojgeneračná“ – ako som nazvala kombináciu malej ohrádkovej hojdy s veľkou klasickou po boku. Lebo hojdanie vie byť parádne najmä vo dvojici! Rýchlo i vysoko, nech nohy dosiahnu koruny stromov a myšlienky letia do stratosfér. Tak sa nám to páči a hlavne nech to trvá dlhoooo a do stratena.

 

Piknik – víta malá bonvivánka zakaždým, lebo už vie, že stačí dať na zem deku, kde zloží bosé nôžky a párty sa môže začať. Nebudem klamať, so zeleninovým šalátom nezožnem väčší úspech než so streetfoodovými hranolkami s kepučom, ale za tú radosť to skrátka stojí. Lebo detské šťastie = matkin pokoj = chill na nezaplatenie.

 

Knižka – pred spaním je pre mňa po náročnom dni svetlo na konci tunela. V tomto bode sú už všetky hádky „mama – dcéra“ zažehnané, je to moment zmierenia a náklonnosti. Umyté ležíme vedľa seba s obľúbeným príbehom v ruke a nič neruší náš mikrosvet. Ňucháme sa navzájom, nehou liečime malé krivdy. Aby sa mohol s vďakou skončiť jeden deň a s láskou začať nový.

 

Foto: Lucia Radzová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Opäť hygge

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems